Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autizmussal leszázalékolás?

Autizmussal leszázalékolás?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, most kaptam meg a diagnózist, amire számitottam. Hat éve kerültem ki a munkaerőpiacra, de sehol sem tudtam megmaradni, ha fel is vettek, mindig megpróbáltak hülyére venni vagy kikezdtek, igy felmondtam. Meg mindig azt a fulladás, börtön érzést éreztem amikor tudtam, hogy mindig kell menni, és megmondják mikor mehetek szabadságra, vagy kötelező a túlóra és azt hirtelen közölték. Akkor mentem felmondani, de volt olyan hely, ahol már első napon elküldtek. Aztán elkezdtem az egyszerűsitett foglalkoztatásban dolgozni, ez abban volt jobb, hogy én mondtam meg, mikor megyek, és ha esetleg másnap valamiért nem tudok menni, simán megtudtam cserélni a napokat (bár, ha már előre megmondtam a héten mikor megyek 99%-ban tartottam, még, ha nagy erőfeszités is kellett hozzá). A semmittevés helyett vagy igy dolgoztam alkalmilag, ha ilyen épp nem volt, elmentem tanfolyamokra és lett 3 szakmám, de nem dolgoztam bennük soha, csak az elején próbélgattam, de a vége az lett, amiket fent emlitettem. Sőt még az alkalmi munkák során is volt hogy kikezdtek látszólag ok nélkül mert nem csináltam semmit. Ekkor dönthettem úgy, hogy egy ideig nem megyek. Az orvos azt mondta inditsam el a kérelmet, és ha megvan az 50% lehet igényelni emelt családit.Szerintetek van esély, hogy meg legyen az 50%? Van olyan aki autizmussal le van százalékolva? Ezek a vizsgálatok milyenek voltak, amikor behivtak titeket? szüleimmel élek, sosem volt önálló életem, aszex vagyok, sosem volt párom és barátaim sincsenek, szabadidőmben ezért vagy gépezek vagy a mániáimmal foglalkozom
2019. máj. 20. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
mi a maniad?
2019. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, de olyanokat százalékolnak le, akik nem tudnak magukról gondoskodni. Hogy csak ideiglenes munkáid vannak, az nem jelent semmit. Próbálj meg védett munkahelyre bekerülni!
2019. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A védett munkahelyhez pedig leszázalékoltság kell. Bizonyos % felett lehet már nem lehet dolgozni, de ha alatta van az ember, elmehet védett munkahelyre 4 vagy 6 órában
2019. máj. 20. 16:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Le fognak százalékolni, egy ismerősöm autista, azon belül aspergeres, őt véglegesen leszázalékolták.
2019. máj. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!