Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék ezen változtatni?

Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy elvesztem. Az elmúlt pár hónapban szét mentünk a barátnőmmel, több barátot is elvesztettem,plusz a munkámat is utálom. Ezek miatt többször is az alkoholhoz fordultam, nagyon sokat ittam és cigiztem.

És elegem lett ebből, változtatni szeretnék. Csak az a baj hogy tanácstalan vagyok, abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tudnám helyrehozni magam.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 20. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Akármilyen fura, ez kicsi dolgokkal fog működni, és szép apránként megy a változás. Sokat hallani hogy emberek holnaptól megváltoztattáka z életüket, de az úgy fullasztó és nem így megy.

A változás olyan lépésekkel kezdődik, hogy például rendet raksz az asztalodon vagy a szobádban, veszel magadnak 1-2 elegánsabb ruhát ami hétköznapokban is hordható, pl a zenekaros pólók ingre cserélődnek. Fordítasz reggel napi plusz 2 percet a készülődésre. Nem tudom mi az alap amiből kiindulunk, de ami fontos, tedd meg azt hogy ha véletlen pont most futnál bele álmaid nőjében, a leendő főnöködbe az álommelódban akkor úgy állj ott a nap minden percében, hogy ne kelljen szégyenkezned.


Bármilyen fura ezek amúgy apró dolgok, sokaknak nehéz megtenni ezt is, másrészt meg ha megteszed ez idővel változást hoz belülről is.


Nyilván az alap hogy az alkoholt le kéne tenni, nem megoldás, sőt egy sokkal nagyobb probléma. Amit még megtehetsz ha az alapok megvannak, hogy beiratkozol egy tanfolyamra, valamilyne módon önfejlesztesz. Időd lesz rá ne aggódj, hisz eddig volt egy csomó ember akire volt eddig, és mostmár nem kell, szóval találj ezeknek helyet. Egyrészt mert bár szívás is lehet a tanulás, bár ha érdekel akkor nem az, másrészt sok apró sikerélményt ad, harmadrészt de talán ami fontosabb, itt új emberekkel ismerkedsz meg.

Ha van valami amibe akár mondjuk5 évvel ezelőtt mindennél jobbna bele akartál vágni de nem tetted, viszont még mindig érdekelne akár csak egy kicsit, akkor vágj bele most.


A szingliség és egy átmeneti egyedüllét óriási lehetőség egyfajta bebábozódásra, hogy kicsit alkoss faragj, csiszolj magadon, úgy ahogy neked tetszik, nem úgy ahogy egy barátnő vagy barátok kérik tőled. Nagoyn rossz ez a zidőszak tudom, de ha helyesen használod, tehát nem úgy ahogy eddig, hanem tényleg elindulsz és kicsit még ha nincs is kedved odanyomod magad, akkor életed leghasznosabb időszaka is lehet. Nézz körül kicsit a pszichológiai könyvek polcain, én a HVG könyvek oldalát kifejezetten szeretem, 1-1 szimpatikus könyv az emberi érzelmek, és elme működéséről is izgalmas változásokat hozhat fejben, én nem ajánlom a munkafüzeteket, amik ilyen önsegítőbbek, nekem mindigis kínosak voltak,d e valakinek meg az jön be.


Te vagy itt és jómagad, ismerkedjetek meg egymással.

2019. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%
1-es csodálatraméltóan korrekt választ adott. Mégis ki kell egészítsem. Legelső lépésben a beleidet rakd rendbe! Egyél sok vitamint és még több rostot. A rostszegény táplálkozástól rossz bacik szaporodnak el a beleidben, s ezek folyamatosan mérgeznek téged. Kimutatták pl, hogy a depressziósok bélflórájából teljesen hiányzik két baktériumtörzs: a Coprococcus és a Dialister. Bármilyen jelentéktelen apróságnak is tűnik, valójában az egész gondolkodásunkat, életünket, embertársainkhoz való viszonyunkat meghatározza a bélflóránk egészsége.
2019. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!