Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió?

Ez lehet depresszió?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már lassan egy fel éve olyan gondolatok járnak a fejemben, hogy hamarosan meg fogok halni. Akarhanyszor megyek valahova, mint pl ma reggel munkába, mamaval kocsival, allandoan azon kattogok, hogy na mikor fog bekovetkezni a halalos karambol... vagy ha busszal, hogy na mikor fogunk felborulni. Egy ideig meg ez előtt panikroham szeru tuneteket produkaltam, emiatt le is szereltek rendészeti suliból, akkor sokat is jártam pszichiaterhez, szedtem gyogynovenyes “nyugtatokat”, de egy idő után elmúlt, azota ez nincs. Viszont sokszor van, hogy azt erzem beleszurkal a fajdalom a szivembe, és allandoan azt hiszem hogy na most lesz szivrohamom, itt a vég. Ezt meg mindig annak tudom be, hogy dohanyos vagyok, tuti ezért. Viszonylag pedig jónak mondanám az életem, kiegyensúlyozott párkapcsolatban elek, szeretjük egymást, most fogunk nyáron koltozni, de a párom 130 kilometerre lakik tőlem. Sajnos minden baratom hátat forditott nekem, és tortent egy két dolog, amit nem tudok egy éve feldolgozni, de ezen kívül mindent okesnak mondanék. Szoval mi lehet ez az egesz? Koszonom a válaszokat!
2019. máj. 23. 08:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább pánikbetegség ..lehet hogy megint kezdodik
2019. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Maltodextrin ***** válasza:
36%

Ez kérlek enyhe, de nem stabilizálódott depresszió.

Egyébként én 10 éve dohányzom (27f).

És láss csodát: megbarátkoztam a gondolattal, hogy ez el is vihet majd. Hogy sajnálom-e? Nem. Addig viszont úgy élek ahogy nekem jól esik. És ezen van a hangsúly. Hogy jól essenek a dolgok. Van egy egészségmániás családtagom. Na ő fél az egészségtelen dolgoktól, a haláltól meg egyenesen retteg. És hidd el, ez kiütközik az emberen negatív értekemben. Hiába egészséges valaki mint a makkom, ha pszichésen beteg, mert életében nem tudott kikapcsolni.


A haláltól meg nem kell félni. Meg kell barátkozni vele. Gondolj rá így:

nincs beírva a naptáradba, hogy ezen a napon fogsz fűbe harapni.


Akkor meg minek az idegeskedés?

Koncentrálj inkább arra, hogy élvezetes legyen az életed.


A távkapcsolatok nagy része zsákutca. Nem amellett a jelenlegi barátod mellett fogod leélni a teljes életedet, erre nagy tétben mernék fogadni.


Változtass perspektívát, és ne félj az elkerülhetetlentől. Akkor nem fogsz rá annyit gondolni. Szeresd azokat akik fontosak neked. Csak ez számít.

2019. máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olvasd el az Örökölt sors c. könyvet. Meg fogod érteni a történetedet.
2019. máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!