Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék azon változtatni...

Hogyan tudnék azon változtatni, hogy ne legyek ennyire maximalista?

Figyelt kérdés

Azokban a dolgokban amik érdekelnek és tudom, hogy a jövőben is azzal szeretnék foglalkozni (pl. most aktuális: munka, szakma) folyamatosan arra törekszem, hogy minél jobban szinte hibázás nélkül teljesítsek... és emiatt ha elrontok valamit - pl. vizsgán a 100 pontból csak 95-öt szerzek meg - akkor egyből elkezdem magam ostorozni, hogy hogy lehetek ekkora b*lfasz és miért nem lett tökéletes. És az a szörnyű, hogy van olyan amikor képes vagyok 1 vagy akár több hónapon keresztül is azon agyalni, hogy csinálhattam volna jobban, de mégis elrontottam..

Lehet ezen a rossz szokáson valahogy ,,javítani"? (Dilidokihoz egyáltalán nem szeretnék járni)



#maximalista-személyiség
2019. máj. 24. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen vagyok. Voltam már pszichológusnál is, annyiban változott a helyzet, hogy ami nem annyira fontos és úgysem veszem hasznát/nem érdekel, az nem számít, milyen, persze abból is törekszem a lehető legjobbra. Ami pedig igazán fontos, abba 100%-ig beleteszem magam, viszont kevésbé akadok ki, ha valami mégsem úgy sikerül. Azon a hozzáálláson próbálj kicsit változtatni, hogy magadba zuhansz, miután nem úgy sikerült, ahogy vártad, mert hosszú távon bele lehet rokkanni... Lelkileg kicsinált engem 2 éve, azóta (már az egyetemen és a leendő hivatásomban) igyekszem mindig lazább lenni. Felfogás kérdése, csak kezdd el lassan. Ha valami jól sikerült, jutalmazd meg magad valamivel, ha pedig nem, tudd elengedni és nézz előre. Mindig lehet jobbnak és jobbnak lenni, de nem dől össze a világ, ha nem úgy alakul, ahogy szeretted volna.
2019. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyszerűen képtelen vagyok elengedni ha valamit rosszul csinálok. (olyan dologban ami érdekel) Ráadásul van egy csomó tényező ami ezt befolyásolja.. Pl a tanáraim vagy az osztálytársaim. Ha valamit elrontok vagy rosszabra sikerül akkor egybol megy a "hogy nem lett szaz szazalek''" mi az, hogy lett egy hibam" stb stb és még ehhez hasonlók, de persze ezt viccesen mondják nem komolyan. Viszont ez nekem akkor is rosszul esik. A masik meg az egyik tanarom, aki nem nagyon kedvel engem, mert nem nyalom ki a hátsóját és már volt, hogy csak úgy burkoltan közölte velen, hogy úgy se vagyok arra az adott dologra képes... És ezek teljesen el tudják venni az életkedvemet, rettentő mód magamba tudok ilyenkor fordulni és ez nagyon zavar, mert még csak 18 éves vagyok. :c
2019. máj. 24. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én maximalizmusomat az egyetem szüntette meg.
2019. máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!