Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A rengeteg sikertelen nyelvviz...

A rengeteg sikertelen nyelvvizsga miatt már szorongok, úgy érzem megfulladok. Hogyan lendüljek ezen túl?

Figyelt kérdés

Tudom egy szerencsétlen vagyok, és mások elsőre simán megcsinálják a nyelvvizsgákat. 2 nyelvvizsga szükséges a diplomámhoz, tavaly államvizsgáztam januárban. Még évekkel ezelőtt elsőre meglett az angol szóbelim. Utána mentem angolból írásbelire 3x. Nem sikerült, volt hogy csak néhány százalék kellett volna. Beleuntam ebbe, mert még a német is ott volt amibe bele sem kezdtem. Egy hónapja voltam németből másodszor írásbelin. Ismét nem sikerült, pedig a vizsga után nagyon jónak éreztem. Egész hétvégén sírtam, nem bírom már feldolgozni a rengeteg kudarcot. Összesen 5 sikertelen vizsga, rengeteg tanulás, különtanárokra kiadott pénz, évek teltek el így. Nem túlzok, minden ünnepet, hétvégét végigtanultam. A tanárom is mindig dicsért. Most már elmondhatatlanul szégyellem magam mindenki előtt, rossz a kedvem, úgy érzem megfulladok most is, nagyon rosszul vagyok :( Legszívesebben sírnék, de munkahelyen vagyok sajnos. Tudom akkor ne erőltessem a dolgokat, de akkor sosem lesz meg a diplomám. Be vagyok pánikolva.

Hogyan lendüljek túl ezen?

N


2019. máj. 27. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben fognàm magam és kiköltöznék Ausztriàba vagy Németorszàgba dolgozni. Kénytelen leszel használni a nyelvet gyakorlatilag minden percben. Ha mellette még tanulsz is, 100 %, hogy sikerülni fog.

Az angolbòl az ìràsbelire meg felkészülsz utána. Olvass rengeteget angolul, könyveket és híreket is. A szövegértés gyerekjàték lesz úgy, csak a levélre kell készülnöd.

Ja meg annyi, hogy találd meg azt a nyelvvizsga típust, ami a legjobban illik hozzád. Mindenhol elter picit, azt válaszd, ami a legjobban megy

2019. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1# vagyok, bocsi annyi lemaradt, hogy ne ostorozd magad a korábbi vizsgák miatt. Elvégeztél egy egyetemet, rengeteg sikeres vizsgàd volt + az allamvizsga is sikerült. Legyél büszke magadra és próbálj nem ràfeszülni a nyelvre. Menni fog, hidd el
2019. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyan aranyos vagy, köszönöm a tanácsokat! Az a gond, hogy szakmai nyelvvizsgákat kell tennem, és abból csak 3 fajta van. Két fajtán voltam már, a harmadik csak Budapesten van. Lelkesedésem se sok van már. Az a legbosszantóbb, hogy sem gimiben, sem az egyetemen nem voltak nehézségeim a tanulással. Jó oké, nem voltam egy matekzseni, de jártam tanárhoz, simán teljesítettem amit kell. Most meg... Már minden ismerős előtt annyira szégyellem magam.

A kiköltözést mások is javasolták már nekem. Én is gondolkodtam rajta, lehet ez lesz a megoldás előbb utóbb :( Legyen szép napod!

2019. máj. 27. 09:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha már van államvizsgád, akkor előbb-utóbb a nyelvvizsga is meglesz.

Szerintem az a lehet probléma, hogy túlságosan is ráparázol.

Nem tudod megnézni esetleg, melyek azok a feladatok, amelyek rosszul szoktak sikerülni?


Sajnálom, hogy így történt, de biztos vagyok benne, hogy túl tudsz rajta lendülni. Az egyetemi tantárgyak is nehezek, mégis végigcsináltad. Különben én is nyelvvizsga közepén vagyok, és attól félek, én is elrontottam az angolt.

2019. máj. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyd most abba a nyelvvizsgázást. Csinálj valami mást, ami örömet okoz. Nincs értelme erőltetni. Csukd be a könyveket és engedd most el. Van egy tök jó oldal angolnyelvtanitas.hu és ott, számtalan újszerű és nagyszerű nyelvtanulási tippről olvashatsz, ami nemcsak az angolhoz, hanem általánosságban minden nyelvnél szuper lehet. Hátha segít. Nyugi nem vagy egyedül.A másik meg tényleg felháborító ez a nyelvvizsgamizéria, hogy azért valaki ne kapjon diplomát mert nincs nyelvvizsgája...közben nem is kell neki olyan szinten a nyelv. Tapasztalatból mondom, hogy az életben, a munkában soha nem kell középfokon tudni.
2019. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!