Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexias voltam 4 evvel...

Anorexias voltam 4 evvel ezelott, de meggyogyultam, viszont ezek a gondolatok megint mik?

Figyelt kérdés
2015ben voltam anorexias, azota vissza szedtem a kilokat es elkezdtem konditerembe jarni. Viszont miota volt ez, azota ha nem megyek el edzeni nagyon eros buntudatom van. Es ilyenkor enni is alig merek. Eszek mert tudom hogy szuksegem van ra. De betegseg miatt ki kellett hagynom masfel hetet es nagyon buntudatom van miatta. Es azt se tudom hogy kezdjem el ujra. Ilyenkor tukorbe se merek nezni. Nincs penzunk pszichologusra, illetve elmultam 18.ninc slehetosegem ilyenekre hogy dolgozzam fel egyedul? Eszmeletlen hanyingerem van ezek miatt, a sok stressz..
2019. máj. 30. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne gondolj rá, edz és egyél hogy ne jöjjön vissza az az állapot ami volt...
2019. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem biztos, hogy segít, mert az érzelmekre nem lehet hatni logikus érveléssel, de gondolj arra, hogy ha beteg vagy, az edzés nem épít, hanem leépít. Több izmot vesztesz a betegség miatt, ha még direkt edzel is. Szóval max. a betegség miatt legyél mérges magadra, de csak akkor, ha a saját hibád, pl. nem oltattad be magad, és influenzás lettél, vagy lusta vagy kezet mosni és hasmenésed lett stb.


Az anorexia leküzdéséhez gratulálok, szép eredmény akkor is, ha még van egy-két maradványtünet.

2019. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és ne legyen bűntudatod mert nem tehetsz róla hogy betegség miatt szünetelned kellett. Sok szerencsét kívánok :)
2019. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van lehetőséged iylesmire, ugyanis pszichológus TBre is van, a házi orvosoddal kéne beszélned, ő beutalhat hozzá, illetve lehetőség van TB-re többhónapos pszichoterápira is amennyiben szükséges, szóval nagyon fontos tudnod, hogy az hogy ehhez pénz kell az egy borzlamas tévhit, ami sokakban ott van.


Egyébként a témában rengeteg könyv jelent meg, maga a zolvasás foylamata is stresszoldó szóval kettős haszon ha könyveket olvasol a témában.


Talán valamit amin elindulva meg tudsz magadnak bocsájtani, például ha valaki más lenne hasonló helyzetben, mondanád neki hogy te lusta szar hogy képzelted hog ykihagyod az edzést? Biztos vagyok benne hogy nem, képzeld el hogy valaki más vna a te helyzetedben és bocsásd meg neki azt amit te csináltál vagy nem csináltál.

2019. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kihagysz egy-egy edzést, vagy egy pár hetes időszakot az edzésből, még nem fogsz elkezdeni hízni. Szóval ha emiatt van bűntudatod, akkor az tévhitből adódik.
2019. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!