Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki pánikroham utáni szorongás...

Aki pánikroham utáni szorongás illetve depresszió kinoz, azok kérem leírnák azt, hogy mit éreznek amikor jön a szorongás meg, hogy milyen gondolatok kinozzák. A legbizarabb gondolatot is lennétek szivesek megosztani?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon furcsa gondolataim szoktak lenni azért akarom tudni hogy ez normális ilyen helyzetben ha valaki szorong/depressziós.

2019. ápr. 20. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Halállal kapcsolatos, mi lesz velem a föld alatt, mi lesz ha egy szerettem korán meghalt, és nem él teljes életet, mi lesz ha úgy leszek rosszul hogy senki nincs a közelemben aki segíteni tudna


Derealizációval kapcsolatos, mi van ha nem is a valóságban vagyok, hanem ez csak egy film vagy színjáték, mi van ha egyszer teljesen elfelejtek mindent, hogy ki vagyok, stb, mi van ha a körülöttem lévő emberek nem is igaziak, csak megjátszák magukat... Stb...

2019. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ most kicsit megnyugottam, mert azt hittem, hogy már kezdek kicsit be kattanni mert nekem is szokot ehez hasonló gondolataim lenni mint például: a kezem nem az enyém. Össze kulcsolom a kezem amikor imátkozom és azt érzékelem, hogy nem a saját kezem fogom. Meg, hogy az élet csak hülyeség nincs értelme semminek és mindenki hülye.
2019. ápr. 20. 15:57
 3/7 anonim ***** válasza:
A "kezem nem az enyém" a deperszonalizáció. Utána tudsz nézni a szónak. Szorongásban/pánikban gyakori tünet, nem fogsz megkattanni.
2019. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most annyira jó ezt olvasni köszönöm a választ.

Eddig gyógyszert szedtem és jól éreztem magam.

Egy hónapig szedtem szorongás oldót meg antidepresszánst csak pszichoterapeuta mondta, hogy hadjam abba, rengeteget javultam, de még mindig érzem, hogy vali nincs rendben velem, forduljak vissza az orvosomhoz? több ideig kell ezekszerint szedni a gyógyszert?

2019. ápr. 20. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Halálfèlem, menekülési vàgy, megzavarodastól való fèlelem. Mintha nem a valóságban lennék, mintha arra eszmélnék, hogy velem történnek a mindennapi dolgok?! Szeretteim elvesztésétől való fèlelem. Bolt, egyedüllét szintén elhozza a pánikrohamot vagy szorongást. Ha egyedül vagyok a házban, minden bajom lesz. Van, hogy gyorsan fogom magam és bepattanok a kocsiba és elmegyek a legközelebbi bolt parkolójàba, vagy olyan helyre ahol embereket látok. Aztàn ott ülök a kocsiba addig, míg àt nem megy rajtam a rosszullét. Nagyon kikèszítő és senkinek nem beszèlek róla! :( Mert fèlek mit gondolnànak! Pszihológus kicsit segített amúgy ezen! Mert olyan szinten voltam, hogy 1óràt nem tudtam egyedül eltölteni ès vezetni se mertem, illetve egyedül kocsiba ülni! Sétàlni egyedül még most sem tudok 4km-eket. Csak pl. 1-2-t. De ez is nagy haladás. Mennyire szeretnèm visszakapni a régi énemet! 😞
2019. ápr. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kitartás!! Kívánom, hogy mihamarabb gyógyuj meg☹️

Én már keresztül mentem ezeken a tüneteken járok futni rengeteget segitett meg focizni a barátaimmal, nagyon rossz időszakon mentem keresztül, de hála Istennek ennek az időnek vége már egy éve küzdök a szorongásal és még szerintem még ennyi időre lesz szükségem teljesen leküzdeni.

2019. ápr. 21. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Halálfélelem, mi lesz velem a halálom után, mi lesz velem a temetőben, mi van, ha élve eltemetnek, ezért meghagytam, hogy el kell hamvasztaniuk, álmomban halok meg, nagy tragédia történik a családban, vagy velem, betegségektől való félelem, hogy biztos rákos vagyok. Elég élénk a fantáziám, és ezek a gondolatok filmszerűen lejátszódnak a fejemben.
2019. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!