Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok, félek a...

Róbert dávid kérdése:

Skizofrén vagyok, félek a betegségemtől, elöbb útóbb öngyilkos leszek?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket ne bélyegezzetek meg engem,14 éves korom óta tehát serdülőkorom óta vagyok ezzel a nyomorral,szedek gyógyszereket azóta kissé nagyjából használnak,bár a hangokat nem szünteték meg.mellete van egy depressziós epizódom,nem is nevezném annak inkább hangulatváltozás. a mostani hallucinációm hogy szexelnek a szomszédba meg üvöltöznek és sokszor odateszem a falhoz a fülemet hogy ellenőrizzem és tényleg semmi nem folyik ott mint ahogy anyukám mondta. ahogy idősödöm egyre jobban folyt el ez a betegség és teszi tönkre az életemet. azt nem mondom hogy a halál jobb lenne,de idősebb koromban biztos el helyez anyukám egy otthonba. ez lehet nem is depresszió csak mániákus depresszió,érzelmi hullámvasut.ja és a másik dolog a gyógyszerfüggőségem többet veszek be az előírtnál,hát kösz kedves pszchiáterek hogy rá szoktattatok.mondták hogy menjek be addiktiológiára. 28/F

2019. máj. 30. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor legutóbb kiírtál kérdést (szoktam olvasni őket, a felhasználóneved látszik mindegyiknél), szerintem már tök jó passzban voltál. Az is biztató, hogy tisztában vagy a helyzet súlyával, illetve hogy igazat tudsz adni olyanoknak a téveszmékkel vagy hallucinációkkal kapcsolatban, akik nem élnek együtt ezzel a betegséggel.


Úgy gondolom, hogy minél jobban együttműködsz az orvosokkal, annál előbb lesz pozitív változás mind a tüneteket illetően, mind az esetleges gyógyszerfüggéssel kapcsolatban, mert számomra úgy tűnik, hogy jó kezekben vagy, eltalálták, hogy mire lehet szükséged, hogy helyrebillenjen minden az agyadban. Ne félj a változástól, minden jóra fordul majd. Eleinte nehéz, amit már tapasztalhattál is, hiszen például új gyógyszer bevezetésénél idő kell, amíg megbarátkozik vele a szervezeted, és a hatóanyag azon tud segíteni, amin kell.


Mindenesetre semmiképp se mondj le magadról, mert amint megvan a számodra legtutibb módszer a tünetmentességre, még csak akkor kezdődik az életed igazán, lesz lehetőséged élvezni is azt tanulással és kapcsolatokkal, szóval haladni előre, még ha most úgy is érzed egyelőre, hogy egy helyben toporogsz.

2019. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást
2019. máj. 30. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem leszel öngyilkos,.

Konzultálj rendszeresen a pszichiáterrel és vallj be neki mindent őszintén, ez a legfontosabb.

2019. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki ha szexelnének a szomszédba. Móka lehet :D
2019. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagy gond ha hétvégére átmenetileg elkezdem magamtól az olanzapint? 2 napja álmatlanság gyötör az antidepresszánstól,ilyenkor orvossal beszélni nem lehet
2019. máj. 31. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Olanzapint ne kezdj el magadtól szedni, ha nem tudsz aludni, inkább valami nyugtatót (frontin, rivotril, xanax) szedj be.
2019. jún. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem az epizódjaim miatt skizoaffektívként diagnosztizáltak.:o
2019. júl. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!