Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet pánikbetegség, vagy...

Ez lehet pánikbetegség, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Nehéz ezt elmagyarázni, pont emiatt gondoltam, hogy kiírom ezt a kérdést, hátha valaki jobban be tudja ezt azonosítani, mint amire jelenleg én képes vagyok. Sajnos nem lesz rövid, szóval előre is köszönöm a türelmét annak, aki elolvassa ezt és segít.

Szóval az a helyzet, hogy még áprilisban volt az alapvizsga az iskolában, amire úgy éreztem, nem tanultam eleget. Az előtte lévő napon, legfőképpen este olyan intenzív rettegés fogott el, hogy gyakorlatilag képtelen voltam bármit is csinálni, még sírni sem, csak összegömbölyödtem az ágyban és meredten bámultam a falat, közben reszkettem, és iszonyatosnak éreztem az összes gondolatom, egyszerűen képtelen voltam elvonatkoztatni a témától, lehetetlen volt másra gondolnom, mint a másnapi napra. Egész éjjel éberen feküdtem az ágyban a különféle rettenetes, szorongó gondolatokkal együtt, másnap mégis végig éber voltam, és valahogy képes voltam helyt állni. Mindhárom tárgyból ötöst kaptam, szóval úgy tűnik, még csak nem is tudtam reálisan megítélni, hogy mennyit tudok.

Ezután egy ideig néha egy-egy nagyobb doga előtt még elkapott ez a konkrét halálfélelem, de nem olyan hosszan, mint az alapvizsgánál. Mostanában viszont úgy tűnik, visszajött egy durván intenzív rettegés, mivel pár napja, már nem is tudom mi miatt, de (ismét) leesett, hogy egyszer meg fogok halni, és többé nem fogok létezni, azóta pedig képtelen vagyok bármi másra gondolni, annyira rettegetek, hogy már napok óta hasmenésem van a félelemtől, képtelen vagyok koncentrálni vagy elvonatkoztatni ettől. Mindenféle hülyeség eszembe jutott, például hogy egyszer a szüleim is meg fognak halni, soha nem többé nem beszélhetek velük, egyszer minden el fog tűnni,amit most éppen látok, ez pedig olyan intenzív stresszforrás, hogy ennyi idő után már alig vagyok képes elviselni, úgy érzem, bármikor elhányhatom magam, remegek és sehogy sem vagyok képes megnyugodni. A gondolataim képtelenül gyötrőek.

Ez vajon mi lehet, valamilyen szorongásos zavar, vagy más? Szerintetek átmeneti állapot, vagy érdemes lenne segítséget kérnem? Esetleg tudtok javasolni valami praktikát, ami hasonló esetben segített nektek?


2019. jún. 3. 20:46
 1/1 anonim ***** válasza:

nehéz vizsga előtt természetes, hogy izgul az ember, ha viszont ekkora mértékben eluralkodtak már a negatív gondolatok, amelyek már kihatással vannak a mindennapi életvitelre, mindenképpen érdemes felkeresni szakembert. lehetőleg ne a frontin, xanax, rexetin és társai legyen az elsődleges megoldás.

próbálkozhatsz vény nélkül kapható dolgokkal (orbáncfű), ha nem segít akkor pszichológus

2019. jún. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!