Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugyanabban a családban felnövő...

Ugyanabban a családban felnövő két testvér közül, ha az egyik diagnosztizált borderline, lehet-e, hogy a másik testvér is érintett benne?

Figyelt kérdés

egy borderline-os húga lehet szintén borderline-os?


egyrészt genetika, másrészt ugyanaz a család, környezeti ártalmak.


furán viselkedik a húg is...



2019. jún. 8. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, persze. De nem feltétlen, nekem van szerencsém tudni ilyen és olyan testvérpárról is, mindenesetre, bár nem tanácsot vártál, de ha felmerült benned a gyanú és ennyire foglalkoztat a probléma, (sztem már olvastam tőled itt egy hszt) az nem alap nélkül van. Nyilván fura a csaj viselkedése. Itéld meg magad, ne azt h van e személyiségzavara hanem hogy ez elfogadható e neked. Ne a jó pillanatokból ítélj hanem a rosszakból. Ha kétséged van, menj el. (Magánvélemény hogy ha a gyanú felmerül h borderline, addig menekülj amíg rá nem mész)
2019. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen, én kiírtam már ilyenkérdést, csak más topicba, mert nem kaptam érdemi válaszokat.


nyilván csak egy pszichiáter tudná megmondani a tutit, de sok kárt okozott az illető eddig is...

2019. jún. 8. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen de te nem vagy pszichiáter. Ha sok kárt okozott, mire gondolsz? A borderline diagnózis magyarázat lenne csak hogy miért teszi tönkre az életed de nem mentség és nem is megoldás.
2019. jún. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-es neked van esetleg személyes tapasztalatod boderline-nal, hogy a menekülést javaslod?
2019. jún. 8. 12:00
 5/8 A kérdező kommentje:

bakker, tudom, h. nem vagyok pszichiáter, és éppen ezért címkézni sem akarom.


csak nagyon hasonló tüneteket produkál, mint egy borderline.

2019. jún. 8. 12:01
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha tini akkor nem csodalom ha fura.

De nem feletetlenul kelk betegsegre gondolni.

Siman lehet h neki ilyen a szemelyisege

2019. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ki mondta hogy tini??!!


én ezt sehol nem írtam!


30 fölötti az illető.

2019. jún. 8. 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek irtam privit

A borderline személyiségzavar, ilyen a személyiségük, ez nem úgy betegség mint a skizofrénia.

2019. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!