Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám ezt legyőzni?

Hogy tudnám ezt legyőzni?

Figyelt kérdés

Mindig is kicsit szorongós és stresszes voltam, néha jobban, néha kevésbé. Ha nagyobb társaságban vagyok, sose tudom magam teljesen elengedni. Bulikba se szeretek annyira járni, nem tudom élvezni, sokszor migrénem is lett, amikor elmentem valahova.

Mindig féltem, hogy órákon ne én legyek az, akit feleltetnek, mert megrémisztett a gondolat, hogy beszélnem kell 30 ember előtt, (elméletben tudom, hogy a legtöbbüket nem is érdekli, hogy én miről makogok, de valamiért mégis zavar).

Most érettségizem és ma volt az első szóbelim, de hiába tanultam, alig jutott valami az eszembe, annyira ideges voltam. Még a vizsgáztatók is látták rajtam, de hiába próbáltak nyugtatni és segíteni kérdésekkel, elég nyögve-nyelősen sikerült az egész...

Ráadásul a sok stressz miatt az ekcémám is előjött és megőrülök annyira viszket mindenem.

Utálom sajnáltatni magam, csak azért írtam ki ezt a kérdést, mert már elegem van, hogy szinte sehova se tudok úgy menni, hogy közben ne legyek ideges és a vizsgahelyzeteken se tudok úgy teljesíteni, ahogy szeretnék, (egyetemtől is előre tartok emiatt).


2019. jún. 11. 14:40
 1/2 anonim válasza:
iylen érzéseim nekem is voltak. én úgy győztem le, hogy szinjátszó szakkörre jártam (ami suliban vollt választahtó szakkör) vagy egy komplett színészeti térsulatba jártam. Most lesz még 3 előadás, (kva hosszúak) ha vége a 3nak, akkor kilépek a társulatból.
2019. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A leírás alapján ez social anxiety, azaz szociális szorongás. Viszonylag gyakori jelenség, jómagam is küzdök vele. A kérdés az, hogy mennyire súlyos. Sokaknál egy kis tenyérizzadásban kimerül, nem igazán akadályozza őket a mindennapokban. Ha viszont te úgy érzed ez olyan mértékű, hogy már gátol bizonyos dolgok elintézésében, akkor szerintem a következőket teheted: kényszerítsd magad olyan helyzetekbe, ahol idegenekkel vagy több ember előtt kell beszélned. Keresd azokat a szituációkat, ami neked kellemetlen. Igen, ijesztő lesz, sőt, a legelején még félelmetes is, de tudatosítanod kell magadban, hogy nem fognak kinevetni, kigúnyolni, vagy bármi legyen is a szorongásod oka. Egy idő után magadtól is megtanulhatod kezelni. Azonban ha nem akarsz magadon kísérletezni, és inkább a probléma okát tárnád fel, akkor keress fel egy pszichológust vagy más mentálhigiénés szakembert.
2019. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!