Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feledékenység ellen mit tehetek?

Feledékenység ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés

Eddig is feledékeny voltam de most borzasztó méreteket öltött.

Mindig felírok mindent és ennek ellenére felejtem el. Időpontom volt ma gyógytornára, de határozottan emlékeztem, hogy holnap kell mennem így bele se néztem a noteszembe ahová írom.

De kiderült ma kellett volna mennem. Azontúl, hogy borzasztóan szégyellem magam, a tornász azt gondolja direkt nem mentem szerintem meg h.lye vagyok.

Ez sajnos nem az első eset. Az önbizalmam így a béka feneke alatt.


2019. jún. 12. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy egyébként? Nyugodj meg, nem vagy ezzel a problémával egyedül. Szerintem egy dolog segít: a jó szokások kialakítása, amihez persze megfelelő eszközök is kellenek. Minden reggel megnézed a naptáradat, ha kell akkor mindig ebéd után is. Az eseményekhez emlékeztetőket rendelsz, okosan, hogy időben szóljon (pl. ha tudod, hogy otthon leszel, fél óra az út, fél óra összekészülni, akkor egy vagy másfél órával előtte csipogjon a naptár). A jó eszköz elsősorban egy megfelelő mobiltelefon, meg egy olyan tok vagy táska, amiben magaddal hordhatod mindig, vagy minden ruhádnak legyen alkalmas zsebe. Nekem most kell újat venni, direkt azért fogok egy drágább NFC-s modellt választani, mert akkor a telefon egyben tartalék bankkártya is - mivel azt is otthon szoktam hagyni. Tanuld ki a telefon naptár alkalmazását, hogyan kell gyorsan eseményt beírni, emlékeztetőt beállítani stb. Minden táskádban legyen egy kis pénz meg egy fénymásolat a személyidről, ha épp azt is otthon hagynád (komolyan, nekem a bevásárlószatyorba van egy borítékban egy ezres beletűzve, miután többször elmentem a boltba pénz nélkül).


Persze, nem bombabiztos a módszer, semmilyen módszer nem az. De sokat segít.


Ezen kívül aludj eleget, és igyál sok vizet (arra is vannak trükkök, ha a vízivást elfelejtenéd). Legfőképpen pedig ne emészd magad. Senki sem tökéletes, és a legfontosabb, hogy tisztában legyünk a hibáinkkal, és tegyük meg, ami lehetséges. Legyél bármilyen béna, mint ember, akkor is értékes vagy. Írtad, hogy az önértékeléseddel, önbizalmaddal is gondok vannak, ezért azt javaslom, hogy nézz utána olyan módszereknek, amik segítenek objektíven látni és értékelni magad. Nem igaz, hogy csupa rossz tulajdonságod van, vagy hogy egy-két hülye hibád minden benned levő jót semlegesítene. Ha erőfeszítést teszel, akkor azért előre fogsz jutni.

2019. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el a panaszoddal a háziorvoshoz: több betegség is okozhat hasonlót. Ne a tünetet kezeld te magad, hanem az orvosok keressék meg az okot és azt gyógyítsák.
2019. jún. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2: feltéve, hogy van valamilyen gyógyítható oka. Sokszor nincs, vagy nem kezelhető, és maradnak a kerülő stratégiák. Ha a kérdező eddig is feledékeny volt, akkor valószínűbb, hogy csak egy kis kialvatlanság miatt lett éppen még feledékenyebb, vagy valami általános borús hangulat miatt mindent rosszabbnak lát.
2019. jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!