Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak ha egyszeruen...

Mit csinaljak ha egyszeruen nem tudom beleverni a fejembe az irodalom tetelt? Van erre valami hatasos modszer?

Figyelt kérdés
Meg van 3 tetel amit meg kellene tanulnom, de egyszeruen sehogy se megy bele a fejembe. 4 ev alatt folyamatosan tanultam, szoval nem most latom eloszor, de annyira nincs erzekem, affinitasom az irodalomhoz, hogy hiaba minden... Nem tudok magolni, ami meg nem erdekel azt meg vegkepp. Raadasul attol felek, hogy a szobelin nem fogom meg a minimum pontszamot se megkapni, mert van olyan tetel amirol csak egy percet tudnek csak beszelni.(tanarral dolgoztuk ki oran de kb. Lofaszt se irtunk bele) Muszaki palyan keszulok tovabbtanulni, az joval konnyebben megy. Volt, hogy amikor versenyre kellett keszulnom 200 oldal siman megvolt 2 nap alatt es meg is maradt az a tudas, de az irodalom.. Egyik nap megtanulom masik nap mar azt se tudom mirol volt szo. :(

#Irodalom-érettségi-tanulás-magolás-határidő
2019. jún. 16. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Írj vázlatot azokról a tételekről, melyek nem mennek, vagy címe alapján keress utána neten (megbízható forrásból) tanuld meg és írj róla vázlatot, ez már ad egyfajtabiztonságot (mi után mi következik). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak vázlatot tanulj, hanem hogy írj róla vázlatot és ez alapján - mivel rendszerezed - a többi gondolat is jön majd magától.
2019. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem pl sokat segít ha lerajzolom azt amit tanulok de én ilyen típusú vagyok . Azt is kipróbálhatod hogy séta közben tanulsz a szobában kertben vagy zene hallgatás közben .
2019. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyik az a 3 tétel konkrétan?
2019. jún. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Irodalmon miért magolsz? Mármin ok egy költő életrajz az adathalmaz, deee ha neked ehhez állítólag nincs érzéked, akkor valószínűleg inkább az adatokhoz van. Az irodalmat érteni lehet, és nem is nehéz, hiszen annyira a mindennapokról szól költők írók akik szerelmesek, reménytelen, vagy fáj nekik valami, emberek és kész, az érzéseiket kell érteni.
2019. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!