Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt még köztetek olyan...

Van itt még köztetek olyan 25-26 éves, aki "súlyos"depresszióval küzd? Nektek, hogy telik egy nap?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy más hogyan éli meg ezt a betegséget, most erőt adna, ha tudnám, hogy ezzel nem vagyok egyedül, nagyon elfáradtam a küzdésben.

2019. jún. 17. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagy egyedül. Az akarat segít, hogy változni akarsz. Kitartást!
2019. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindennap próbálok tenni ellene, de úgy érzem csak egyre rosszabb lesz...
2019. jún. 17. 08:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan "csak" középsúlyos volt, ami most mar a normál és enyhe közt ingadozik.

Normál eletvitelem van, csak néha ramtor a sírás.


Ami nekem bevalt, az az hogy nem szabad túl sokat vállalni pl munkahelyen (ha nagyon kifaradok és nem tudok pihenni, akkor szokott nálam gond lenni) ezen kívül kellenek sikerelmenyek(pl egy tanfolyam sikeres elvégzése), és egyéb élmények. Én nagyon szeretek állatok közt lenni, egy allatsimogatoval kilóra meg lehet venni, de jó még a lovaglás is.

2019. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
próbálok minél többet aludni, vagy félálomban lenni, úgy könnyen megy az idő, ami marad, abban tv-zek meg gépezek
2019. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
El se hinnéd mennyire nem vagy egyedül. Én minden nap elhiszem, hogy lesz jobb, főleg, mert nekem már volt jobb időszak az életemben, és volt nagyon jó is, és tudom hogy ez is elmúlik egyszer, türelmetlen vagyok persze, de soha eszembe se jut, hogy ígymaradok. Igyekszeme rre úgy tekinteni, mint amúgy egy borzasztó hasznos folyamat, ha nem ülsz benne és csak épp csak életben maradsz, hanem ahogy te is mondod, teszel ellene, óriási önismeretet ad, én rengeteg fejlődést érzek magamon, ami enélkül nem történt volna meg, vagy csak később, 25 vagyok, tök jó, hogy ilyen korán rámszaladt ez a tapasztalat, de tény, most már ha választhatnék, hazamennék a kiképzésről, de sajnos nincs ilyen, végig kell menni a folyamaton. Az egyébként tényleg vigasztal, hogy egy jobb verzióm fog kikeveredni ebből, csak tartanék végre ott.
2019. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mitől más a 25-26 êves????

Egy 35-36 éves depressziósnak is ugyanolyan rossz.

2019. jún. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó,annyiban más,hogy kb 25-26 éves korban jön ki az láthatóan a környezet számára,ha valaki "nem normális".


Általában eddig tanulnak az emberek,szülőkkel élnek,vagy szülők tartják el.


Utána ráeszmél,hogy lehull az álca,mindenki számára látható lesz,hogy "baj van vele".

35-36 évesen már erősen le is nézik azokat,akiknek nem halad az élete a normális mederben.


Ez az időszak nagyon nehéz,amíg nem tanulja meg kizárni a külvilágot,az ártó szándékú vagy irigy,rosszindulatú embereket.


Másrészt maga is szembesül azzal,hogy neki sosem lesz olyan élete,mint az egészséges embereknek.

2019. jún. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Másrészt maga is szembesül azzal,hogy neki sosem lesz olyan élete,mint az egészséges embereknek.


Na pont ez az. Én ebbe szenvedek, és szerintem rosszabb a helyzet idősebb korba.

2019. jún. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Persze,maga a tény sosem lesz jobb.

De elindul vélhetően egy feldolgozási/tanulási folyamat.


Ez van akinél 5-10 év,másoknál évtizedekig eltart,mire letojja,hogy mit gondolnak mások.


Önmagában is nehéz feldolgozni,de még ehhez hozzájön a környezetből eredő nyomás,bántás.


Ezt 25 éves kor körül nagyon nehéz kezelni.


31/f(talán már kicsit érettebb,mint pár évvel ezelőtt).

2019. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit értetek a "normális élet" alatt?
2019. jún. 24. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!