Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mániás depressziós tünet?

Ez mániás depressziós tünet?

Figyelt kérdés

elvileg borderline vagyok, de ezt a két zavart gyakran félrediagnosztizálják, összekeverik egymással még a pszichiáterek is. Vagy komorbid, és akkor mindkettő. :( úgy érzem, mindkettőre megfelelnek a kritériumok.

párommal nem olyan rég szakítottunk, nyilván a kapcsolatunk során sem voltam jól, de nem tudom melyik zavarnak betudni és félek, hogy a pszichiáterem sem.

Már akkor is rendkívül pörögtem, a gyakori fentmaradásoknál nyilvánult meg illetve nem tudtam olvasni, filmet végignézni nyugodtan, a lábaimmal, kezeimmel mindig játszottam, képtelen voltam lenyugodni, és ingerszegénynek éreztem a környezetet. És gyakran váltakozott azzal, hogy magányos voltam, elveszett, üres, féltem mindentől, úgy éreztem, nincs okom boldognak lenni. Szakítás után extrémen pörgök, 48 órája nem aludtam, és nem szedtem be semmit! Itthon folyamatosan táncolok, és hangosan hallgatom a zenét. Ha alszok, akkor nappal, alig megyek ki a házból, vannak napok amikor úgy érzem, itt fogok egyedül megpusztulni, demotivált vagyok, egy könyvet sem tudok végigolvasni, mert úgy érzem, nem vagyok képes befogadni az információt, vagy bérmit csinálni, ami koncentrációt igényel. zuhanyozni sem nagyon, csak ha nagyon muszáj, kajáról is csak ilyen chipsek meg fastfoodkról élek, sorozatokat nézek egész nap. Közben gyakran van pánikrohamom, halálfélelmem, öndestruktív tüneteim.

Van identitásom, értékeim, világnézetem, ellenben a bordereseknek nincs. Úgy gondolom, normális vagyok ilyen értelemben, a terápián csodálkozunk, hogy miért vagyok ennyire hiperszexuális... én azt mondtam, hogy nem tudom, fogalmam sincs. Elvileg az egy bipoláris tünet, a pszichiáterem lehet ezt a borderlinenak tudja be, de tényleg fogalmam sincs, miért, rengeteg pasival ismerkedtem azóta, a szexuális frusztrációmat próbálom levezetni, de a kapcsolat során is hiperszexuális voltam. Csak azért írtam ki a kérdést, mert az esetek jelentős százalékában összekeverik a két zavart, és szeretnék gyógyszereket szedni, ha valóban bipoláris.

Volt valakinek tapasztalata? Magára tud ismerni valamelyik bipoláris/borderes?

Köszi előre is


2019. jún. 19. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a szakítás utáni pörgés, 48 órája nem alvás most van?

Én bipoláris vagyok és mániás állapotban hasonló dolgokat hoztam össze. Lamolepet szedek és teljesen jól vagyok vele. Ha van kedved, beszélgethetünk. 24F

2019. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És a kérdésedre válaszolva ez lehet mániás depressziós tünet.
2019. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!