Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Demens nagyszülővel hogyan...

Demens nagyszülővel hogyan boldoguljak, ha nem is élünk együtt?

Figyelt kérdés
A nagymamám (80 éves) demenciával küzd kb. 4-5 hónapja. Nem élünk együtt, ők ketten élnek a nagypapámmal, de minden nap felhív. Eleinte csak a meghalt szeretteit kereste mindig rajtam (anyukámat,az ő anyukáját..) aztán elkezdett nem létező embereket is keresni (testvéreimet, pedig nincs egy sem). Minden egyes telefonbeszélgetés abból áll, hogy hol vagyok? (évek óta albérletben lakok Pesten a suli miatt) mikor mentem el? (Otthon sem voltam mert kb két hetente járok csak haza) hol van anya és a testvéreim? Ha azt mondom hogy nincsenek is vagy ráhagyom és csak annyit mondok hogy nem tudom akkor mindig nagyon összeveszünk mert azt mondja hogy neki mindenki csak hazudik és próbáljuk őt átvágni.. Orvoshoz egyébként nem lehet elvinni mert amikor szóba jött mindig nagyon mérges lett hogy mi ne akarjuk őt diliházba dugni és biztos csak meg akarunk tőle szabadulni.. Segítsetek mert már nem bírom ezt! Mit tennétek ebben a helyzetben?
2019. jún. 22. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Tedd otthonba!


A saját ÉS, a többiek érdekében is!

2019. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1: ez nem így működik. Csak két esetben teheti meg:

- Ha a mama önként megy

- Ha a mamát gondnokság alá helyezik, és a kérdező kapja a felügyeleti jogot.

2019. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy messzi országban élnek, nem is tudod, hogy hol. Régen kaptad tőlük az utolsó üzenetet, hogy egy súlyos betegség kezelése miatt utaztak ki. A kezelés sikerült, most már jól vannak, de nem szándékoznak hazajönni, mivel ott jobban érzik magukat. Itt utalhatsz arra, hogy miket szeretett anya csinálni. A testvérek hobbijait találd ki, részben a te és anya hobbijai alapján, részben az alapján, hogy miket akartál te és ő csinálni, de nem sikerült.
2019. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!