Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiával hogyan...

Szociális fóbiával hogyan lehetséges együtt élni?

Figyelt kérdés

Fél évet jártam pszichológushoz, szociális fóbiát állapított meg.

Gyógyszert nem szedek, nem is fogok.

Szüleim ha bár szociálisan érzékenyek, nem értékelik a probémám megfelelően/vagy nem érdekli őket.

2 egyetemet is elkezdtem, képtelen voltam befejezni az első félévet is, kb 2 hétnél tovább nem bírtam a közeg szorítását.

Fogalmam sincs hogyan lesz diplomám ha lesz valaha és hogy fogok tudni egyáltalán dolgozni.

Nem érzem folytathatónak az életem, de évek óta nem tudtam változtatni.

Akinek ilyen problémája van, hogy él együtt vele?

Le lehet ezt küzdeni?

Vagy együtt lehet valahogy élni ezzel?

Én élni sem nagyon akarok már mert nem látom, hogy tudnám így önellátóan működtetni az életem bármikor is.

/19/


2019. máj. 4. 04:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ebben élek. Én egyedűl csomó mindent legyőztem, már csak az érzelmek kimutatása jelent számomra kellemetlenséget mosolygás meg a többi, de ezzel is haladok. Szerintem a gyógyulás lényege az, hogy más emberek apró tetszetös tulajdonságait próbálod elsajátítani és az önbizalmat ad. Ami még fontos halgass chilles zenéket Lil peep, tentacion stb... Ha gondolod írj nekem privátban részletessebben mik a problémáid.

/18/

2019. máj. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyan pszichoterapeutát keress, aki gyakorlati tanácsokat is ad, tudsz gyakorolni bizonyos helyzeteket élőben, a kevésbé félelmetestől kezdve a minél jobban félelmetes helyzetekig és végül oldódik majd a dolog...

Lényeg a gyakorlás és félelmek oldása.

2019. máj. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a titok, hogy nem kell vele együtt élni, hanem le kell küzdeni.
2019. máj. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok! #2 Baromság, aki ilyen gondokkal küzd az megosztani se meri mással, csak magára számíthat.
2019. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tévedés, hogy négyszemközt ne merné megosztani, ha nem is első alkalommal, de idővel. Ha ez így lenne ahogy állítod, akkor nem lehetne segíteni senkin, azokon se, akiket olyan traumák értek, amikről esetleg tudatosan mégcsak nem is tud... Szerintem a szoc. fóbia ilyen szempontból "könnyebb" persze aki benne van neki mindig természetesen saját problémája a legnagyobb.
2019. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!