Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns - pozitív és...

Antidepresszáns - pozitív és negatív tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az életem romokban, két éven belül két szívösszetörés (egyik válás), azelőtt lombik program, gyermektelenség... Szóval az elmúlt években kijutott nekem a rosszból. És most egy friss szakításon megyek keresztül, miközben nagyon szerelmes voltam és rettenetesen fáj. A munkámban is akadályoz az állandó sírás, szomorúság (nyelviskolában tanítok, nem tudom a tantermen kívül hagyni a problémáimat), és azon gondolkodom, megpróbálkozom az antidepresszánsokkal. Pedig nem szeretek gyógyszereket szedni, de annyira megviselnek az érzéseim, hogy nem látok más megoldást. Úgy tudom, ezek letompítják az érzelmeket. És ha kevésbé fájna, az lenne nekem most a legjobb. Pszichológushoz járok, ő nem írhatja fel, de már beszéltünk róla. Csak én még nem vagyok biztos, hogy akarom-e. Félek tőle.

Van esetleg tapasztalatotok antidepresszánsokkal? Kinek vált be? Kinek nem? Milyen tapasztalataitok voltak velük? Esetleg mellékhatások? Mit éreztetek?

Köszönöm előre is a válaszokat



2019. jún. 30. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én 3 évig szedtem több félét, most pihentetem a testem mert az utolsó amit próbáltak teljesen kikészített több napig nem aludtam, volt amelyik az elején hatott aztán nem volt amelyiktől annyira fel voltam dobódva mintha kokainoznék de volt amelyiktől majdnem kiugrottam az ablakon. Pesze ismerek olyat akinek segített.


Egyébként nyilván nem vagyok orvos és tényleg nem azért hogy itt elemezgesselek de a párválasztás nehéz, szerintem a gondolkozás módodon kéne változtatni mert ez hogy emiatt sírsz mert elhagytak a mai világban kicsit luxus, ne sírj más emberek miatt magadnak kell érvényesülni meg önbizalmat szerezned, ha ez megnyugtat az egyik rokonom 40 (nő) és kb 1 éve találta meg a párját most házasodtak és a baba is úton, nyilván nem ugy értem ezt hogy "legyél vidám ne depressziós" de érted így át kell értékelned ezt a gondolatmeneted mert itt már nekem inkább kétségbeesettnek tűnsz mint depresszósnak és így pláne nem fogsz senkit találni mert a férfiak ezt nagyívben kerülik. És őszintén egy ember sem nem érdemli meg hogy sírj érte maximum az ember szülei.

2019. jún. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az érzéseket elviselhetővé teszi, de csak 2-3 hét után. Addig sokkal rosszabbul lesz az ember, talán ezért is vállalják be kevesen a szedésüket. De amint a hatása kialakul, rendben van.

2,5 évig szedtem rexetint, nyugis voltam tőle.

2019. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem ajánlanám.

Például a frontin egyik mellékhatása hogy kegyetlenül pusztítja az agyat, és nagyon hamar függőséget okoz.

Ezen kívül engem három éve, 18 évesen rá állítottak egy másik antidepresszánsra, amit most már lehet hogy életem végéig szednem kell, ugyanis ha egy nap kihagyom.. egyszer fordult elő ilyen, aznap konkrétan azthittem nem élem meg az estét, még előtte meghalok az ágyban, olyan durva tünetek jöttek elő a rajtam, de inkább nem részletezném.

Szóval szerintem kerüld, persze ezek csak az én tapasztalataim..

2019. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Hármas: a Frontin nem csak nyugtató? Én is szedek most Xanax-ot (ugyanaz a hatóanyag), naponta 2-3 szemet (0,25 mg-ból, a legenyhébből). De az antidepresszáns szerintem egész más. Vagy tévedek?

2019. jún. 30. 19:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem tévedsz, én írtam rosszul.

Annyi féle nyugtatót meg antidepresszánst szedtem már, kicsit van hogy keverem.

2019. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De a xanax is leépít ha mindennap szeded hosszú távon mert hiába 0,25 ha többet szedsz belőle, meg én inkább a nyugtatóra mondanám hogy tompít nem az antidepersszánsra ha már itt tartunk és azt a hatást akarod, de a nyugtató csak felületi ezért nem szeretik felírni az orvosok.
2019. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

7 évig szedtem. Lehet, hogy ideiglenesen segít, mert lehet, hogy én sem bírtam volna nélküle, de nagyon gondold meg. Én most hagytam el, de nagyon raszenvedtem. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz! Főleg az első két hét. Leirni nem tudom milyen elvonási tüneteim voltak. Konkrétan azt hittem, hogy ezt nem fogom tulelni. Nem azt mondom, hogy ha már nagyon muszáj ne szedd, mert vannak helyzetek mikor tényleg atsegit a nehezen. Azt mondom, hogy letenni lesz a legnehezebb és gondold meg, hogy tényleg szükséged van-e rá.

Jobbulast neked!:)

2019. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
En minimalis adagot szedek, 0,25os Xanaxot 1 nap 1 szemet, es Escitil napi 5mg-t. Kb 1 honap volt, mire elkezdtem magam jol erezni, bar en negyed szemmel kezdtem es fel szemet kezdtem el szedni masfel het mulva. A valtasok voltak nehezek, felriadtam ejszaka arra, hogy vegigszalad a karomon, labamon a feszultseg. Napkozben is azt ereztem, hogy baj van, de nem tudtam mi, ezek az erzesek egy par oraig tartottak. Azota jol erzem magam, visszajott az eletkedvem, bar en panikra szedem.
2019. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Masodik valaszoloval teljesen egyet ertek. Mindenbe igaza van. En is rexetint szedek 7 honapja es teljesen jol vagyok. Harom honapja szuletett meg a lanyom ami megnagyobb boldogsaggal tolt el. Amugy az apuka vagyok :)
2019. júl. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális amiben vagy. Ezek normális érzések. Normális hogy sírsz. A sírás gyógyszer....

Ha elkezdesz antidepit szedni azzal a szőnyeg alá söpröd ami van. És a végén már fogalmad nem lesz mitől vagy rosszul. Míg így elsírfogálsz egy ideig és minden nappal jobb lesz adj időt magadnak. És ne keress instant megoldást. A xanaxot meg hagyd a francba csak rá fogsz szokni és a problémán nem segít. Azt el kell gyászolni. Ami segít ha olyan emberek között vagy akiktől szeretetet kaphatsz. Akik átölelnek, vígasztalnak. És a sport! A tesmozgás hangulatjavító. A bogyók leepítenek. Ne kezd el!

2019. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!