Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek egy mentális...

Szerintetek egy mentális betegek (akár depressziósok, akár nárcisztikus vagy antiszociális személyiségzavarosok) nem érdemelnek szociális kapcsolatokat, mert tönkreteszik a környezetüket?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert nagyjából ez a tapasztalatom. Mármint, hogy az emberek így állnak a betegekhez (főleg ezen a fórumon). Nem mondom, hogy személy szerint egyetértek ezzel, viszont nem is lep meg. Ahogy az sem, hogy ennyi a depressziós és az öngyilkos is.

Tulajdonképp, ha valaki kiejti a száján az öngyilkos gondolatait manapság, akkor jó, hogy azt nem mondják neki: legalább a sírod ásd meg előtte, pancser. Ez valahol azért szomorú. Bár lehet, ezzel is csak én vagyok így.


2019. júl. 1. 18:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%
Kezdjük ott hogy a személyiségzavar nem betegség, állapot, nem gyógyítható. A második hozzászólás, felületes, dilettáns. Nekem kevert személyiségzavarom van.
2019. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

De megérdemlik csak nem tudnak mit kezdeni vele.

Sajnos tapasztalatból mondom. Közel 8 évig hittem hogy sikerül eredményt elérni... nem lehet

2019. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálam 1,5-2 év alatt nagy változás következett be. Előtte düh kitörés közben volt hogy eltörtem a kezem mert a falat ütöttem , véraláfutásosra vertem a fejemet zuhany rózsával, harapdáltam magam... Stb. Előtte 10 évig nem volt csajom azóta mar legalább volt 1-2, még ha csak a testi kapcsolaton is alapult az is valami . Ha nincs változás ennyi idő alatt vagy nem akar az illető , vagy gyenge a szakember.
2019. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

1. Légy oly kedves, ne használj olyan szavakat, amit nem ismersz.

2. Nem írta ki, hogy csak pszichológusok/pszichiáterek írhatnak, ígyhát én azt a tudásomat osztottam meg, amit TAPASZTALTAM (ugyanis több évig kapcsolatban voltam egy nárcisszal...:) ), illetve amiket olvastam/hallgattam.

2019. júl. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

13-mas neked mit diagnosztizáltak? én személyiségzavaros szülő mellett nőttem föl, de saját magát sosem bántotta.

amúgy a depresszióst nem lehet a másik kettő mellé sorolni. a depresszió gyógyítható, és főleg az emberre saját magára ártalmas, legalábbis nincs rossz szándéka a másik ellen. viszont a nárcisz meg a pszichopata az részvét nélkül csak használja a másikat.

2019. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kevert személyiségzavar , de mikor kérdeztem a dokit nem részletezte .
2019. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdemelnek, de sokszor (pl. súlyos nárcisztikusnál) az, hogy neki legyen kapcsolata egy másik ember teljes önfeladását, boldogtalanságát jelentheti.
2019. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tanulságosak voltak.


Bár eddig se feltétlen csodálkoztam azon, hogy végül mindenki elfordul (minden igyekezetem és erőbefektetésem ellenére), most már látom, miért.


Köszönöm a felvilágosítást.

2019. júl. 16. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!