Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségre utal az, ha...

Milyen betegségre utal az, ha valaki éjszaka elindul wcre, de nem a wcbe pisil, hanem mondjuk a folyosóra, konyhába?

Figyelt kérdés
Mert azt hiszi ott van a wc. De mikor mondják neki hogy nem az a wc akkor a tényleges wcbe megy be. Már sokszor előfordult. Cigizik és inni is szokott néha, ez ált. ivás után fordul elő.
2019. júl. 4. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom hallucinál.
2019. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Alvajárás.
2019. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Időskori demencia. És ehhez nem kell idősnek sem lenne, akár 50-55 éves korában is elkezdődhet.
2019. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell ehhez inni. Én csak tapasztalatot tudok írni: a későbbi férjem huszonévesen simán eltévedt álmából felkelve, amikor új házba költöztünk még hetek múlva is. Amikor elindult, egyből mentem utána, mert bizony előfordult, hogy egy másik ajtón ment be és odapisilt simán a földre. Először nekem is ijesztő volt, de szerintem nem ébrednek fel teljesen. Most ötvenes, de semmi baj nincs az agyával - egyelőre. Apu és nagymamám is demens volt, ők viszont mindig kitaláltak a vécére, soha nem fordult velük elő ilyen.
2019. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán csak nem ébredt fel eléggé.
2019. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
52 éves. Az utóbbi kb 2 évben kezd el veszekedni álmában pl., és kb fél éve pisil máshova, már 4. fordult elő. Orvoshoz nem akar menni, bocsánatot nem kér. Hogy lehet ezen segíteni?
2019. júl. 4. 15:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 🙂
2019. júl. 4. 15:23
 8/13 A kérdező kommentje:
Kb 1 éve meg kiment a konyhába,le volt kapcsolva a villany, és kivett egy kést és szorongatta. Tesóm ment ki és mondta neki hogy tegye le,letette. És veszekedni is szokott közbe, a saját igazát hajtogatja akármi is a téma, de szerintem valamennyire fent van, mert az adott témával kapcsolatos szavakat is használ és nagyjából összefüggő mondatokat mond
2019. júl. 4. 15:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor alvajárásról van szó. Orvoshoz kellene menni vele.
2019. júl. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"bocsánatot nem kér. Hogy lehet ezen segíteni?"

Illemtanfolyammal. ;-)


"Kb 1 éve meg kiment a konyhába,le volt kapcsolva a villany, és kivett egy kést és szorongatta. ... És veszekedni is szokott közbe, a saját igazát hajtogatja akármi is a téma"

Ez viszont elég félelmetes... :(


"szerintem valamennyire fent van, mert az adott témával kapcsolatos szavakat is használ és nagyjából összefüggő mondatokat mond"

Valamennyire lehet, de nyilván nem teljesen. Tehát alvajárás lehet, igen. Tényleg forduljatok orvoshoz szerintem is. Alváslabor, meg ilyenek. Mert ez egyfajta alvászavar lehet.

2019. júl. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!