Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzelmileg rettentően éretlen...

Érzelmileg rettentően éretlen vagyok, egy pszihológus tudna javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés
Jobban kifejtve, nagyon nehezen tudok az emberekkel mélyebb kapcsolatot kialakítani, nehezen is barátkozom. Felelőtlen vagyok és akivel jóban vagyok azzal is csak érdektelen felszínes dolgokról tudok beszélni jobbára. 23 éves vagyok és barátnőm sem volt még, az önbecsülésem 0-hoz konvergál. Fiatalabban úgy voltam vele hogy később úgyis változni fogok, de semmivel sem érzem magam jobban most sem a bőrömben. Közben emiatt depressziós is lettem ami még nehezebbé teszi a dolgokat, és a munkámra is komolyan kihat. Most jutottam el arra a pontra hogy elegem lett ebből az állapotból, és külső segítséget kezdtem keresni. Ha egy pszihológussal rendszeresen beszélgetnék ilyen esetben tudna segíteni kielemezni az énemet, megtalálni a gyökérokokat, és elfogadni magam?

2019. júl. 6. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Persze, viszont azt ne felejtsd el hogy a nagy munka részét neked kell megtenni. Ő leginkább kérdez tőled jókat, és neked kell nagyon őszintének lenni hogy hol gyökerezhet ez a probléma miért és mi lenne a megoldás.

Én voltam pszichológusnál régen, nekem nem vált be, így itthon egyedül könyveket olvasva, kutatva magamban jöttem rá mindenre de ez egy fájdalmas út, viszont mikor a végére érsz/közelítesz megfogsz érezeni mindent, és annál boldogabb leszel és magabiztos/önmagad valósága.

2019. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!