Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon mi lehet ez? Pánikbetegs...

Vajon mi lehet ez? Pánikbetegség vagy valami más?

Figyelt kérdés

Ma újabb “rohamom” volt. Elkezdi rázni a fejem hátulját a hideg, elkezdem kapkodni a levegőt, légszomjom van, elfehéredik minden, nem látom semmit és folynak a könnyeim... Ez mind egyszerre.

Mi lehet ez?

Kb. Fél éve kezdődött ez az egész ugyan így. Ilyenkor nem vagyok beszámítható állapotban. Általában sötétben szokott előjönni. Kb. 15percig tart. Ma például jöttem haza motorral és akkor... félre kellet állnom a vaksötétben, mert éreztem a fejemen a hidegrázást és tudtam, hogy ez lesz és meg is történt. Legutoljára 1 hónappal ezelőtt volt az utolsó, végre azthittem elmúlt, de sajnos nem. Esetleg ötletek?

16/f



2019. júl. 11. 22:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy félsz a sötétben, és ez pánikrohamot vált ki. Ha 2-3 alkalommal fordult elő, és fél éve, arra nem mondják hogy pánikbeteg.

Először háziorvoshoz menj, neki mondd el, mert akár szemészeti gond is lehetne, ő majd továbbirányít a megfelelő helyre. A probléma ott van egyébként, hogy "tudtam hogy ez lesz, és megtörtént": pont magadnak generálod a rohamot. Sajnos tudom, mert 3 éve vagyok pánikbeteg. Először is ilyenkor el kell hinned hogy nem történik meg, és nem is figyelni rá. Ha azzal törődsz, tényleg lesz, csak mert az agy generálja.

2019. júl. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!