Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez vajon mi lehet? Pánikbetegs...

Ez vajon mi lehet? Pánikbetegség, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Nem mondanám magam pánikbetegnek, utána olvastam a tüneteknek, volt pár pánikrohamom nekem is, de nem annyi amennyit írnak hogy sokszor ismétlődő. Nem is félek attól hogy rámtör hirtelen egy újabb roham. Én attól tartok, hogy rosszul leszek, elájulok, agyvérzést kapok, vagy szívrohamot. Járok mindenhova ahova eddig is, nem akadályoz az életemben. De sokszor rosszúl vagyok, ájulásérzetem van, szédelgek, szorongok.

Ez pánikbetegség vagy valami más lehet ?

Nem attól félek hogy elkap egy pánikroham hanem hogy rosszul leszek. Hülyeségekre gondolok amikre tudom hogy nem kéne.


2011. febr. 28. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
agorafóbia
2011. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem félek a nagy tereken
2011. febr. 28. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:
a pánikbeteg is attól fél, hogy rosszul lesz, és pont ezek a tünetei. amit Te olvastál, az az orvosoknak, pszichológusoknak írt diagnosztikus kategória, amiben az "attól fél h rosszul lesz"-t "roham"-mal helyettesítik, mert a "rosszul lesz" nagyon változatos tud lenni (pl van aki attól fél, h megőrül, van aki attól, h szívrohama lesz, van aki attól, h hányni fog, stb). viszont mivel a félelmek teljesen irreálisak, nem ÚGY lesz rosszul (tehát nem szívrohamot kap) hanem pánikszerűen lesz rosszul. szerintem ne várd meg, ameddig a tüneteid annyira szarok lesznek, hogy már annyira zavarják a mindennapjaidat (ha valóban nem zavarnák, nem tetted volna fel ezt a kérdést, de még jól működsz, ne várd meg, ameddig már tényleg belepörgeted magad), fordulj mielőbb terapeutához (ne csak gyógyszert irass fel, mert az csak tünetváltást fog okozni!!! mellette vagy helyette pszichoterápiába járj, pl autogén tréning, egyszerű relaxációs módszer!) és mielőbbi jobbulást kívánok!!!
2011. febr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekes álláspontod van. Pánikrohamaid vannak, de nem vagy pánikbeteg. Akkor mire vannak ezek, szerinted? A pánikrohamokat valami kiváltja. Valami, amit rossznak gondolsz. Később már maga a félelem a rohamoktól, ujabb rohamokat fog kiváltani, és ezek a rohamok kémiai, biológiai változást fognak okozni az agyban. És ha ez megtörtént, már csak gyógyszerrel lehet visszaállítani a normális állapotot. Vagy imával. De az annyit is ér.
2011. márc. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!