Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, pánikbetegség,...

Depresszió, pánikbetegség, szorongás mi lehet vajon?

Figyelt kérdés

Hát nem is tudom hoyg irjam le amit érzek. Történtek velem rossz dolgok stressz egyebek.

Vannal napok amikor egész jól elvagyok de vannak mint pl ma mikor teljessen kivagyok , gyomoridegem van mindenen agódom tulagódom , rossz érzések törnek rám legszivesebben elmenekülnék elbujnék. Szenvedek nehezen kapok levegőt néha rámtör a hányinger az idegtöl , nem birok aludni éjjel is rámtör az ideg, kétségbeesés.

Nagyon magam alatt vagyok , nehezen mozdulok ki.

Gondoltam arra hoyg pánik beteg vagyok ,de az nem tart egész nap ugy tudom hanem csak rohamokba tör rá az emberre és viszonylag gyorsan elmulik, de ez nem olyan. Ma is egész nap tiszta ideg vagyok szenvedek a bőrömbe.

Nem tudom mi lehet.... de nagyon rossz.

Mindenbe a legrosszabat látom nem tudom a dolgokat pozitivan nézni már nagyon ki vagyok.


2010. dec. 22. 18:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
ez ahárom így egyben,menj el pszichiátriára,nem szégyen,én 6 éve járok és jobb
2010. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez inkàbb szorongàsra,feszültségre jellemzõ.Meg kell talàlnod,hogy mégis mi az,ami kivàltja ezt belõled.A rossz gondolataidat próbàld elterelni,valami jóra,tudom nem könnyü.Ha szeretsz valamilyen jó ritmusos zenére tàncolni,próbàld azzal levezetni ezt a feszültséget,érezd azt,hogy örömet lelsz benne.Mindegy ha nem tudsz tàncolni,akkor is jobb elterelni a figyelmedet,nagyon jól esõ érzés.
2010. dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Depresszió, pánik, szorongás, ezek kéz a kézben járnak. Pszichiáterek szeretik elnevezni százféleképpen az emberek lelki gondjait, hogy agyon gyógyszerezhessék őket. Tudom, tapasztalat...

Igazából azokat az okokat kell rendbe rakni, amiért szarul vagy. Nekem romokban volt az életem, se pénz, sőt tartozások tömkelege, megcsaltak, megaláztak, úgy éreztem elszúrtam az életem stb. Be is fordultam, volt olyan, hogy hallucináltam, zokogtam, féltem egyedül, féltem a sötétben, megijedtem a legkisebb zajoktó úgy, hogy sírva fakadtam stb. Úgy éreztem be vagyok zárva a testembe, stb. Elmentem ciciáterhez, gyógyszerezni akart, de nem nagyon hagytam. Egyedül a xanax-ot szedtem egy ideig, hogy végre tudjak aludni.

A lényeg, hogy foglalkozz egy kicsit magaddal!!! Gondold végig, hogy mi miért történt, és hidd el, hogy ha összeszorított foggal, de szépen lassan rendbe teszed a dolgaidat, akkor jobban leszel! Én három éve omlottam össze, 0%-os voltam, most kb. 70. Nem könnyű... de ez az egyetlen járható út, amitől tényleg rendbe jössz. Csak gyógyszerezni ne hagyd magad, az egy baromi meredek lejtő!!!

2010. dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Történtek rosz dolgok velem az utóbbi időbe, de nem tudom tultenni rajta megem. Agódom olyan dolgokon amik valószinü nincsennek is , tul agódok mindent .Tragikusan látom az egész helyzetem és nem tudok ebböl kilábalni , nem tudom magam tultenni a helyzeten.

Már több mint egy hónapja tart ez az állapot nagyon kikészit.

Orvoshoz pont emiatt nem megyek mert nem akarom hogy begyógyszerezzenek és ezzel letudják a dolgot .

2010. dec. 22. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Igaza van az utsó válaszolónak, neked kellene rendbetenni a dolgaidat. Ahogy az írásodat elnézem, még nem vagy legalul. Elmehetnél pszichiáterhez, és elmondhatnád neki a bajaidat. Mindet, kivétel nélkül. Való igaz, hogy gyógyszer nélkül is meg lehet gyógyulni, 3 év alatt de gyógyszerrel, 3 hónap alatt. Szeretem az ilyen bátor csajokat, akik a mély gödörből is kikapaszkodnak segítség nélkül. Tudod, az eltört kéz is összeforr, előbb, utóbb, de jobb a gipsz. Ha van kedved írjál emailt.

2010. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát hogy mennyire vagyok lent nem tudom, de gondoltam öngyilkoságra hátha ugy könnyebb lenne. Nagyon nagy érzelmi mélységekbe kerülök nap mint nap és ez az álandó ideg kikészit .
2010. dec. 22. 18:54
 7/13 anonim ***** válasza:

18.39 vagyok újra. Az öngyilok nekem is eszembe jutott, de az is, hogy tulajdonképpen amíg élek, addig még van remény rá, hogy jobb lesz. És jobb is lett!!! A legfontosabb, hogy foglald le a gondolataidat!!! Nekem rengeteget segített, hogy faltam a könyveket. Az olvasás leköti az agyad. A sport ugyanilyen. Érdekes, hogy a depressziós ember csak akkor depressziós, ha van ideje erre gondolni. Gondolom te is észrevetted már, hogy csak akkor tudsz magad alatt lenni, ha van időd rá, hogy eszedbe jusson. Ha valamire koncentrálni és figyelni kell, akkor nem tudsz azzal foglalkozni, hogy hogyan is vagy.

Egyébként a pszichoterápia nagyon jó dolog. A gond az vele, hogy drága. 5000 Ft./óra alatt nem nagyon van pszichoterapeuta. Viszont baromi sokat ér... Tanulj meg meditálni, relaxálni, az is rengeteget segített nekem. Google-on találsz oldalakat, ahogy leírják hogyan kell. És tényleg működik.

Nem állítom, hogy a gyógyszer teljesen hatástalan, de egy biztos. Azoknak a 90%-a akik egyszer elkezdik szedni, azok egy életen át fogják szedni. A legtöbben nem igyekeznek változtatni semmin, és a gyógyszerbe kapaszkodnak, hogy az majd megoldja. De mivel nincs betegség, ezért ez nem olyan, mint a nátha!!! A depresszió, a szorongás, a pánik, nem betegség!!! Hanem egy tünet. Egy állapotot jelez. A szervezeted szól, hogy nem lesz ez így jó, pihenj meg, és gondold át a dolgokat. Erre jó a depresszió. Ezért nincs kedved semmihez, ezért gubbasztasz. Időt kapsz, hogy gondolkodj.

Arról nem is beszélve, hogy ha valaki a gyógyszerekre alapoz, akkor ha nem válik be, még jobban összeomlik. Ha beválik, nem meri letenni...

Az antidepresszánsok mellékhatásairól meg ne is beszéljünk... Néha durvább dolgokat csinálnak, mint maga az alapprobléma.

2010. dec. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Gyógyszert nem fogok szedni az biztos! Próbálom lekötni magam de nem tudok figyelni semmire fojton csak az ideg...

Mindég ezzen jár az agyam és kikészit :(

2010. dec. 22. 19:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét, az önkúrához!
2010. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Okozhat ez nálam testi tüneteket? Ugy értem szivbetegséget?

Szokott szoritani a melkasom szur is , olyankor leesik a vérnyomásom .

2011. jan. 8. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!