Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rivotril és a Frontin azok...

A Rivotril és a Frontin azok a pszichotróp gyógyszerek, amelyek nem gyógyítanak meg senkit sem, de mindenkit függővé tesznek?

Figyelt kérdés

A hozzászokás pedig egész hamar eljön, a benzofüggő pedig könnyen felismerhető: a beszéd és a mozgás lelassul, a tekintet üressé válik, a tudat eltompul.


De akkor miért írják fel a pszichiáterek, ennyire fontos lenne a pénz, a profit? Mi történik itt, tömegméretekben teszik függővé a mentális problémával küszködőket?


2019. júl. 15. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Egy könyvet tudnék írni a témáról, mint gyógyult függő. Ezek a gyógyszerek nagyon hasznosak rövid távon, és pl a műtéti altatásokat is benzodiaepinekkel csinálják.

A baj az, hogy a jobban lévő beteget is rajta felejtik a nyugtatókon, ehhez sokszor a beteg is ragaszkodik. Továbbá minden csip-csup bajra azonnal nyugtatót adnak, szerelmi csalódásra, normál szomorúságra, stb. A gyógyszerek mellékhatásai, függőség, elvonási tünetek el vannak bagatelizálva. Az orvosok jutalékot kapnak a felírt receptek után, így az az érdekük, hogy mi nél többen szedjék. Az elvonással kapcsolatban tájékozatlanok, nincs idő, kedv a függőt lehozni, egyszerűbb tovább tömni drogokkal. Az általam ismert összes gyógyult egyedül, segítség nélkül szokott le. Néha be szabad venni egy szemet pl pánikroham, fogorvos, stb esetén,de arra kell figyelni, hogy ne a gyógyszer legyen a megoldási stratégia. Azt tényleg csak vészhelyzetben és ritkán használjuk. Továbbá nem tilos olvasni, tájékozódni a témában. Az orvosnak nem érdeke, sok betege van, de mindenkinek csak egy élete,így érdemes okosodni, okosan használni a gyógyszereket.

2019. júl. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Egyet értek 1.-vel. Saját tapasztalat: Benzo függőséggel voltam addiktológián. Felhívnám a figyelmet, hogy az úgynevezett z szerek is ugyanolyan függőséget okoznak, mint a benzok. Ezek altatók. Zolpidem, zaleplon , még van ilyen, de most hirtelen nem jut az eszembe több. Szóval kijöttem az addiktológiáról, letettem a benzokat, a kerületi gondozóban a pszichiáter néhány más fajta gyógyszer után Andante-t írt föl. Ez is z szer. Nem szedtem be belőle. Azt mondta, ne vegyem be mindennap, csak néha. Azért ez egy kicsit furcsa. Mintha gyógyult alkoholistának azt mondaná, hogy igyon, csak ne minden nap.
2019. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontosan!

Felírják mert jövedelmező a gyógyszercégeknek.

Annyiból nem haszontalanok ezek a szerek, hogy bizonyos extrém esetekben. Pl egy kórhazi műtét. Jól jön egy ilyen tabletta bevétele. És ez még nem is okoz függőséget. A gond ott kezdődik ha utána otthonra is felírják a betegnek. Én sajnos így jártam. Szerencsére már megszabadultam tőle. Semmi értelme nem volt. Semmi nem lett jobb tőle. Csak a mellekhatasok jöttek még pici adagnál is.

2019. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez az orvos jutalékot kap a gyógyszer felírása után egy óriási baromság. Háziorvos vagyok, még egyszer nem kaptam semmit azért, mert felírtam valamit.
2019. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4


Kedves Doktornő!


Ha Önnek annyira nem fontos a pénz, akkor mégis mennyit ér az meg Önnek, hogy a mentális betegét néhány hosszú feltáró beszélgetés helyett a problémáját gyorsan letudja egy recepttel? :)


De persze abban igaza van, hogy nem a házi orvosok szoktak kapni a milliárdos profitból, hanem azok akik bevezetik, feltárják a piacot, elterjesztik, és fogadókésszé teszik és nagy tételben rendelik, majd írják fel ezeket a tudatmódosító "gyógyszereket".

2019. júl. 15. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt férfi vagyok, másrészt a hosszú feltáró beszélgetés pszichoterapeuta feladata, vagy pszichológusé. A pszichológus egyébként biztos nem ír fel semmit nyugodtan lehet hozzá menni.
2019. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!