Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szürke, végtelenül unalmas...

Szürke, végtelenül unalmas életem van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Középiskola első évéig semmi bajom nem volt. Aztán amikor szakmai gyakorlatra kellett mennem, ráadásul külföldre, minden megváltozott. Úgy érzem azóta az életem szürke, unalmas, nincs benne semmi szín és élvezet. Azóta már elvégeztem a szakmát és leérettségiztem. Most, hogy a sulinak is vége, teljesen el vagyok veszve. Régen tele voltam ötletekkel, tervekkel, csodálatos, lehetőségekkel teli dolognak láttam az életet. Úgy éreztem, hogy bármit megvalósíthatok. Aztán nem így lett. Nem látom az utat, a célt. Ha néhanapján van lehetőségem valamit csinálni, akkor viszont jól vagyok, motivált vagyok.

Rossz belegondolni, hogy gyerekként a világot valami csodának láttam, amiben rengeteg boldog ember van, akik mind-mind izgalmas életet élnek. Én is ilyen voltam, csak közben megismertem az életet.


Hogyan tudnék ebből a borzalomból kijutni? Megint gyermeki világot szeretnék, ami szép és lehetőségekkel teli.


19/F


2019. júl. 16. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Változtasd meg a hozzáállásod. Minden rajtad múlik. Nekem kicsit más gondjaim voltak 19 évesen. Akkoriban már 4 éve a házunkért küzdöttek a szüleim, suli mellett gyakorlatra és dolgozni jártam. Mindig azt láttam, hogy hiába dolgozunk 7×15 órát, sehogy se lesz jobb vagy több, brutálisan el voltam keseredve. Míg minden társam előtt kinyílt a világ, nekem kajára is alig jutott. De szerencsére rájöttem, hogy ez a rossz hozzáállásom miatt van. Azóta nem volt semmi sem szürke, sem unalmas és megvan mindenem amire vágytam. Nem volt utam sem célom, azt hozta a sors. Most 30 éves vagyok, a szülői ház memaradt, lett sajátom, karrierem utána családom, évi 2 repülős luxusnyaralásom, új kocsim hitel nélkül. Mindenben a lehetőséget kerestem. Legyen hobbid, szakmád, motiváló emberek vegyenek körül. Csak olyanok tanácsát fogadd el akik elérték amit te is akarsz. A világ még mindig csoda és lehetőségekkel teli.
2019. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy érzem, hogy az életem szürke és unalmas.

Beszélgessünk 19F

2019. dec. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!