Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki bekerül a pszihiátri...

Ha valaki bekerül a pszihiátriára meddig tarthatják bent?

Figyelt kérdés
Apám szó szerint elitta az ágyát, maradandó károsodást szenvedett, teljesen zavart. Ma átkerült a pszihiátriára, holnap tudok bemenni intézkedni. Meddig tarthatják bent? Ugye nekem nem kötelességem gondoskodni róla? Szeretném ha vége lenne ennek a rémálomnak. Nem kötelezhetnek arra, hogy ápoljam, ugye? Természetesen se jövedelme, se tulajdona, semmije nincs csak hitele.
2019. júl. 17. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, en ugy tudom, ha gyamsag ala kenyszerul, meg fognak keresni a kerdessel h vallalod e, de ugy tudom nem vagy koteles vallalni. H ilyenkor ki veszi at a feladatot, azt nem tudom.
2019. júl. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2019. júl. 17. 15:37
 3/6 Mihago ***** válasza:
38%

A pszichiátriai kényszerbeszállítás körülményeit az egészségügyi törvény szabályozza. Eszerint bármely orvos elrendelheti, amennyiben a beteg ön- vagy közveszélyes magatartást tanúsít. Legfeljebb 48 órán át lehet bent tartani. A beszállítást haladéktalanul jelenteni kell a bíróságnak, amely ezen 48 óra alatt a rendelkezésre álló adatok alapján dönt a kényszergyógykezelés elrendeléséről.


Itt jön azonban két csavar. Egy: A bíróság SOHA nem rendeli el a kényszergyógykezelést, mert üvölteni kezdenek a jogvédők. Még csak az kell, hogy ezzel is szaladjanak Brüsszelbe meg New Yorkba, hogy Magyarországon elmegyógyintézetbe zárják az ártatlan embereket! Szóval nem, inkább késeljen az utcán, aztán majd bevisszük megint, de az már nem a mi sarunk.


A másik, hogy a pszichiátria nem zárt, mert a szcientológusok még a Gyurcsány-kormány idején (amelyben vastagon benne voltak) kierőszakolták, hogy a zárt osztályokat szüntessék meg. Többek között ezért zárták be a lipótmezei tébolydát. Szóval ha be is viszik, és kényszergyógykezelésre ítélik, egyszerűen felállhat, és kisétálhat. Maximum a portás kérdezi meg, hogy hé, te hová mész, de nincs sem rács, sem bezárt kapu.


Kötelességed-e gondoskodni róla? Ha gondnokság alá helyezik, és kijelölnek gondnoknak, akkor igen, de azt nem lehet akaratod ellenére. Tehát nem.

2019. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Eddigi életemet is megkeserítette. Fél évre sikerült szabadulni tőle...
2019. júl. 17. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Szülőtartásról szóló határozatot (vagy végzést?) is meg lehet támadni gondolom, - ha erre kerülne sor.
2019. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy szülőtartásra csak az önhibájukon kívül rászorulók jogosultak
2019. júl. 17. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!