Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék a depresszió...

Mit tehetnék a depresszió leküzdésére?

Figyelt kérdés

35 éves férfi vagyok.

Egyedül élek, senkim sincs. 3 éves koromtól intézetben nőttem fel. Tanultam ezerrel, hogy kitörjek mára oda jutottam, hogy van egzisztenciám, jól fizető állásom. Megsem vagyok boldog.

A kollégáim a hátam mögött kibeszélnek minden apró dolog miatt. Kapcsolatom sosem volt, pedig állítólag nem vagyok egy ronda ember. Futó kapcsolataim persze voltak, de azok is mindig katasztrofálisak voltak. Az egyik alkoholista volt, a másik igénytelen, a harmadik meg megcsalt. Holott mindent megadtam neki. Teljesen elszeparálódtam az emberektől, senkire nincs támaszkodnom. Hiányzik egy társ az életemből, egy társ mint a mesékben jóban rosszban.

Jelenleg ott tartok, hogy semmi értelmét nem látom sem a múltbéli törekvéseimnek, sem a jövőt tekintve.

Járok pszichológushoz, de ő sem tud segíteni. Legalábbis így érzem. Megölni magam persze nem akarom. Nem azért küzdöttem a nulláról, hogy mindezt eldobjam. Mi a gond velem, hogy nem tudok egy értelmes társat találni?

Sosem voltam egy bulizós fajta, így a szabadidőmet otthon töltöm. Egyedül. 5 éve már, hogy a karácsony sem jelent számomra semmit.

Van ebből kiút?



2019. júl. 22. 01:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan emberekkel próbálj kapcsolatot kialakítani, akikkel érdemes foglalkozni

Örülj neki, hogy egészséges vagy, jól keresel, nem máról holnapra élsz

Ne legyél senkivel azért hogy legyen ott valaki, keresd meg azokat az embereket, akik valamiért nagyon szimpatikusak neked, legyen az férfi vagy nő, és igyekezz csak ezekkel érintkezni

2019. júl. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Munkán kívül mi az, ami érdekel? Olyan tevékenységekbe, hobbi keresésbe lenne érdemes belefogni ami nagyon leköt és ez meghozhatja a társaságot is.

A kollégák viselkedését, hogy hátad mögött kibeszélnek, próbáld meg elengedni. Sokan mindig mindenkit kibeszélnek, mert életük unalmas.

2019. júl. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!