Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent a pszichomotoros...

Mit jelent a pszichomotoros nyugtalanság?

Figyelt kérdés
Ez volt a papíromon (egyébként depresszióm van), de nem igazán értem, hogy mi a pontos jelentése. Kérlek ne írjátok, hogy az orvost kérdezzem, mert két hét múlva megyek.

2019. júl. 20. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Idegfeszültség miatt nem tudsz nyugton maradni. Dobolsz a kezeddel, rázod a lábad, izegsz-mozogsz, helyezkedsz, mint a tojós galamb vihar előtt. Nem akaratlagos.
2019. júl. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Ezek tényleg jellemzőek rám, mondjuk helyezkedni leginkább lefekvéskor szoktam. Inkább az a "bajom", hogy ezt nem tudom hogy jön a depresszióhoz, amikor az ember inkább csak meg sem mozdul.
2019. júl. 20. 18:19
 3/4 Vadi13 válasza:

Szia!

Én még annyit hozzátennék, hogy insomnia, azaz kóros álmatlanság, is vele jár.

Nem írtad , hogy miket írt fel az orvosod? Ez érdekelne.

Egy antipszichotikumot gondolom?

Na meg persze a jól bevált benzodiazepinek valamelyikét talán? Rivotril (klonazepam), Frontin/Xanax/Helex ez 3 egyaránt alprazolam.

Ezek azonnal ható, de csak tüneti szerek! Az alap betegséget meggyógyítani nem fogják csak a tüneteit csökkentik vagy szüntetik meg egészen odáig ameddig hozzá nem szokik a szervezeted kialakul az úgynevezett tolerancia azaz egyre több és több kell belőle a végén pedig az addikció azaz gyógyszerfüggőség!


De!!! Nem ijesztgetni akartalak,

Mert ahogy leírtad a tüneteid, alapján ezek közül a lehető legkisebb hatásos dózisra valóban szükséged lehet!

Ugyanis ezek szorongásoldó nyugtató az első időszakokban altató hatású, depresszióval társult szorongás vagy anélküli generalizált az az általános szorongásra kiváló tüneti szerek.

De hozzászokást okoz, toleranciát, és a végén függőség alakul ki! Szóval csak annyit amennyit az orvos felírt!!...


Ezeket előszeretettel alkalmazzák a pszichiáterek, sőt még a háziorvos is felírja anélkül, hogy tudná egyáltalán mi a gondod....

Üdv.

2019. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát nagyon jól "ráéreztél", mert amit leírtál, mind igaz rám.

1. Valóban írt fel antipszichotikumot, méghozzá nagyon sok félét, mert nagyon nem váltak be sajnos. Végül egy Kventiax szer vált be, mert ez elvileg depresszióra, szorongásra is jó. De ennek a szedését már csökkentette az orvos egy jó ideje (kb. fél éve).

2. Rivotrilt rendszeresen szedek és, amit leírtál az teljesen igaz. Ha nem szedem be EGYSZER, akkor már azonnal jelentkeznek a kellemetlen tünetek. Ami azért elég fura egy gyógyszertől. Meg volt, hogy ittam rá alkoholt, ami szintén nem volt túl jó.

Antidepresszánsból Floxet nevű szert kapom, ami elvileg gyengébbnek számít. De ez legalább valamennyire hatásos.

4. Insomniám is van, arra kapom a Rivotrilt.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2019. júl. 20. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!