Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mekkora tamponra kellene...

Mekkora tamponra kellene váltanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves vagyok, és tavaly szeptember óta használok tampont. Megfogadtam mások tanácsát, és minivel kezdtem, de az én vérzésemnél állandóan átázott már a kezdetektől fogva. Sejtettem, hogy így lesz ezért betétet is használtam mellé. Amikor már ráéreztem hogy kell feltenni stb.. akkor méretet váltottam, elkezdtem normált használni. Az első nap mikor kipróbáltam, 2 óra alatt átázott, úgy hogy betétem (always 5 cseppes) is szinte teljesen átázott. Eddigi legdurvább napom amikor 3 tampont használtam 3 betéttel. Ez úgy nézett ki hogy felraktam reggel a tampont + betét, a tampon átázott 3-4 óra után, kiszedtem, és nem raktam fel másikat, csak a betétet hagytam bent, 1 óra múlva a betét is csupa vér lett, ekkor cseréltem ki + raktam fel tampont, ez a folyamat még 2x megismétlődött. Azért váltottam tamponra, mert azt gondoltam majd edzésnél sokkal kényelmesebb lesz, nem kell attól félnem hogy összevérzem a szőnyeget, és nem fog dörzsölni futás közben (engem a betét normál eset is kidörzsöl 3 nap alatt, annyira,hogy a menzesz után 1 hét mire meggyógyul a bőröm) az alvással is voltak gondjaim, ugyanis ha megvan, egyszerűen nem bírok aludni, fél éberen fekszem az ágyban, mert ha elalszom és nem figyelek arra kelek hogy úszom a vérben. Most alvásnál tampon+betét is bent van tampon: O.B. super, betét: always ultra night. Tegnap 23.00kor mentem aludni és akkor tettem fel a tampont de hajnali 4kor arra ébredtem hogy már ömlik a betétbe is a vér.

Mit gondoltok? Ha tovább megyek méret ügyileg az megoldás lehet? Szűz vagyok, de nagyon erősen vérzem és ezért könnyen fel tudom tenni. Természetesen ez a vérzés nincs 5 napig, 2 napig tart, utána jelentősen csökken a vérzés erőssége, van, hogy így csak 3 napig tart a menstruációm összesen, de ebben a rövid időben is kellemetlen helyzeteket tud okozni. Meg jó lenne ha el tudnám hagyni a betétet teljesen.

A menstruációs kehelyről kinek mi a véleménye? Tapasztalatok? És a menstruációs bugyit próbálta már valaki?

Válaszokat előre is köszi!

És külön köszönet ha valaki végig olvasta :D

Szép napot!



2020. ápr. 5. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én supert használok, 3-4 óránként cserélem. Viszont ez sokszor körülményes, vannak olyan gyakorlati napjaim amikor nagyon neccesen jut időm ilyen sűrűn mosdóba menni, szóval én is a kelyhen gondolkozom.
2020. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, az szerintem is praktikusabb lenne, és környezetbarát is, én biztos ki fogom próbálni csak még várok vele
2020. ápr. 5. 14:17
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
A tampon méretét mindenképpen a vérzés erőssége határozza meg. A 3 tampon, 3 betét az normál vérzés, túl ritkán cseréled, a normál betétet cseréld le sensitivere a bőröd miatt. A menstruációs bugyi nem hiszem, hogy jó lenne neked, de a kehely lehet megoldás az éjszakai balesetek elkerülésére.
2020. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Legrosszabb napjaimon szuper tampont + betétet használok és fél óránként cserélek..

Tampon méretet mindig a vérzés erőssége határozza meg. Tankolj be mind 3 méretből és a vérzés mennyiségnek megfelelően használd.

2020. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a supert, első 1-2 napban nekem is az kell. Viszont alá nekem elég egy tisztasági, de tény hogy gyakran kell cserélni.
2020. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én ugyan csak betétet használok, viszont ennél(3+3 vagy 6 "darab") sokkal de sokkal gyakrabban cserélek . Egy erősebb esetben simán cserélj akar 1-masfel óránként. Engem a szuper vékony betétek ugyanígy kidörzsöltek, ezert is használok vastagat/pufibbat. Javaslom hogy próbáld ki a tena ladyt vagy olivia amit aldiban láttam .


Illetve szégyen vagy nem, de ha félsz hogy nem tudsz cserélni akkor gyógyszertárban lehet felnőtt pelenkát kapni, még mindig jobb mit átázni vagy tönkretenni egy ágyat vagy beégetni magadat. én szoktam ehhez folyamodni, szerintem ebben semmi szégyellnivaló nincs ha egyszer ez a megoldás

2020. ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem feltétlen ajánlom, de meg lehet kérdezni egy nőgyógyászt is, hogy mivel lehetne csökkenteni a vérzés mennyiségét. Nem gyógyszerre gondolok, de kényelmesebb lenne neked is, ha nem kéne amiatt szorongj, hogy mikor ázik át
2020. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tamponból megoldás lehet még az O.b. Night vonala, akár nappalra is. Ez elvileg éjszakára lett tervezve, tehát többet bír. (Van normal, super és super plus) Betétből pedig az inkontinencia betétek. A Tena Ladynek vannak kifejezetten diszkrét, az eü. betéttől nem nagyobb betéjei.


Én éppen nemrég vettem egy kelyhet, illetve rátaláltam egy fantasztikus kelyhes oldalra, és teljesen magába szippantott ez a kelyhezős dolog.


Ha érdekelne valakit, szívesen megosztom privátban, csak itt nem merem ,, reklámozni''

2020. ápr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Én már 2 éve kelyhet használok. Sokkal többet bír mint a legerősebb tampon, kényelmesebb és környezetbarát. Amikor először próbálja ki az ember a tampont, annak is kell egy kis idő míg megszokta és a kehely sincs másképp.
2020. ápr. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó miért lenne baj pont itt a környezetvédelemre gondolni, mikor igazából egy véres betét konkrétan veszélyes hulladék kategória?
2020. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!