Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mekkora tamponra kellene...

Mekkora tamponra kellene váltanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves vagyok, és tavaly szeptember óta használok tampont. Megfogadtam mások tanácsát, és minivel kezdtem, de az én vérzésemnél állandóan átázott már a kezdetektől fogva. Sejtettem, hogy így lesz ezért betétet is használtam mellé. Amikor már ráéreztem hogy kell feltenni stb.. akkor méretet váltottam, elkezdtem normált használni. Az első nap mikor kipróbáltam, 2 óra alatt átázott, úgy hogy betétem (always 5 cseppes) is szinte teljesen átázott. Eddigi legdurvább napom amikor 3 tampont használtam 3 betéttel. Ez úgy nézett ki hogy felraktam reggel a tampont + betét, a tampon átázott 3-4 óra után, kiszedtem, és nem raktam fel másikat, csak a betétet hagytam bent, 1 óra múlva a betét is csupa vér lett, ekkor cseréltem ki + raktam fel tampont, ez a folyamat még 2x megismétlődött. Azért váltottam tamponra, mert azt gondoltam majd edzésnél sokkal kényelmesebb lesz, nem kell attól félnem hogy összevérzem a szőnyeget, és nem fog dörzsölni futás közben (engem a betét normál eset is kidörzsöl 3 nap alatt, annyira,hogy a menzesz után 1 hét mire meggyógyul a bőröm) az alvással is voltak gondjaim, ugyanis ha megvan, egyszerűen nem bírok aludni, fél éberen fekszem az ágyban, mert ha elalszom és nem figyelek arra kelek hogy úszom a vérben. Most alvásnál tampon+betét is bent van tampon: O.B. super, betét: always ultra night. Tegnap 23.00kor mentem aludni és akkor tettem fel a tampont de hajnali 4kor arra ébredtem hogy már ömlik a betétbe is a vér.

Mit gondoltok? Ha tovább megyek méret ügyileg az megoldás lehet? Szűz vagyok, de nagyon erősen vérzem és ezért könnyen fel tudom tenni. Természetesen ez a vérzés nincs 5 napig, 2 napig tart, utána jelentősen csökken a vérzés erőssége, van, hogy így csak 3 napig tart a menstruációm összesen, de ebben a rövid időben is kellemetlen helyzeteket tud okozni. Meg jó lenne ha el tudnám hagyni a betétet teljesen.

A menstruációs kehelyről kinek mi a véleménye? Tapasztalatok? És a menstruációs bugyit próbálta már valaki?

Válaszokat előre is köszi!

És külön köszönet ha valaki végig olvasta :D

Szép napot!



2020. ápr. 5. 13:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Erős vérzésnél áldás a kehely, meg egyébként is. 😀 Ha nem okoz gondot a tampon használata, akkor hajrá! Csak tessék előtte jól utánanézni és bölcsen, hozzád illőt választani.
2020. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Én mindig is betétet használtam, szerintem tökre nem praktikusak ezek a mosható dolgok, akkor is ha naponta 10-15x kell cserélnem a higiénikus érzet fenntartásához . Kényelmesebbnek találom a hagyományos eldobható betéteket, ráadásul a fertőzés esélye is kisebb.
2020. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!