Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortusz előtt állok, nem...

Abortusz előtt állok, nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hatalmas a dilemmám, kérlek írjátok le, ti mit tennétek a helyemben. Október 7.-én lesz egy éves a kisfiam, és újra teherbe estem a páromtól, most 6 hetes terhes vagyok. Hétfőre van időpontom abortuszra, még 5 nap áll előttem, hoy döntsek és még egy találkám is lesz a családvédelmis hölggyel. Nem tudok aludni, iszonyúan vívódom.

Legfőképp a körülményeink és anyagi okok miatt lenne szükséges, hogy ez a pici baba ne szülessen most meg, hiszen édesanyámnál lakunk a párommal és a kisfiammal, félretett pénzünk nagyon kevés van, jelenleg abszolút nem megoldható, hogy külön tudjunk költözni. Saját erőből még biztos, hogy évek kellenének, hogy saját házat tudjunk venni, hitelt nem kapnánk, hiszen a párom vendéglátásban dolgozott nagyon sok évet, ahol hol van bejelentés, hol nincs.... én egyetemre jártam, utána csak másfél évig dolgoztam, de épp munkanélkülin voltam, mikor kiderült, hogy terhes vagyok a fiammal, így GYED-et nem is kapok... Tehát összességében mindenünk megvan, nélkülöznünk semmiben nem kell (hála édesanyám segítségének, hiszen nem kér rezsit, eltartja a lovamat is) de félretenni nem tudunk annyit, hogy azonnal külön tudjunk menni.

Viszont a kisfiamnak mindenki a csodájára jár, hogy milyen gyönyörűen fejlődik, milyen szép és okos baba. A családvédelmis hölgy is azt mondta, mert elvittem a tanácsadásra őt is, hogy biztos nagyon jó helyre születne a picike is, mert látja hogy milyen kiegyensúlyozott baba. És mi is szeretnénk neki testvért, de csak akkor ha már külön élnénk!!! Nagyon kicsi a ház ennyi embernek, megvannak a napi apró feszültségek a generációk között és nem merem anyának elmondani, hogy terhes vagyok, mert félek,hogy elzavarna minket.

Szóval röviden, anyagilag teljes csőd lenne egy új kisbaba, de nem tudom, hogy képes vagyok-e lelkileg egy abortuszra, viszont döntenem kell napokon belül. Ja, és hát a kis korkülönbség miatt is borzasztóan félek, hogy hogy tudnám kezelni a helyzetet, plusz intenzíven lovagolok is.

Nem merem elmondani a környezetemben senkinek a dolgot, mert mindenki vakmerő dolognak tartaná, hogy szüljek még egyet, mintsem örülnének neki, ebben biztos vagyok. Több segítséget pedig már nem várhatok el édesanyámtól. Köszönöm, ha elolvastátok!



2020. szept. 9. 11:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%

Nem kellet volna dugni idióta.

Szegény gyerek miattad hal meg.

Hagyjuk.

Szegény

2020. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%

Ha mindenkinek alapvető dolog, hogy szuljel, akkor tartsanak el szó nélkül.


Ha nem mered elmondani anyudnak, hogy terhes vagy, mert kirak, akkor hogy gondolod megtartani a picurt?


Én semmiképpen sem tartanám meg.

2020. szept. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

add el a lovadat.

Az is pénz, meg az is, hogy nem kell ellátni

2020. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
44%
Nem nagyon van más választásod, mint az abortusz, semmi lehetőségetek a tovább lépésre, ha nem kezdesz el dolgozni hamarosan, és nem adod bölcsődébe a fiad. A helyedben nem vágnék bele, minimum 1,5 évvel hátráltatna titeket.
2020. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%

Én mindenképpen az abortuszt javaslom ilyen helyzetben, de fontos, hogy ne okozzon maradandó lelki traumát, erre koncentrálj.

Az első válaszolónak meg üzenem, hogy menjen a kurwa nénikéjébe...

2020. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%
Legközelebb védekezz.
2020. szept. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
37%

Számomra olan egy magzat, mint egy kómás, akiről tudjuk, hogy komplikáció nélkül 9 hónap múlva biztosan felébred, ezért nem tanácsolom.

A magzatnál a megtermékenyítés pillanatában már determinálva van a neme, a külső jegyei, a személyiségének a vérhőmérséklete, a függőségre való hajlandóság/rezisztencia, egyszóval baromi sok minden már a megtermékenyítésnél előrre le van szögezve.


Nyílván jogilag meg van hozzá a lehetőséged.

Nem tudom mit dolgozik a párod, de pl dohányboltban már buttó 200 felet lehet keresni.

Ez csak egy példa, de vannak más munkahelyek amik hasinlóan jól keresnek, akár papír nélkül is.

Hozzádadva a te munkanélküli segélyed már egy albérletet ki tudtok bérelni, két gyerekkel együtt is.

2020. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
Most a kioktatás nem segít, bár valóban kellett volna védekezni. Viszont az sem segít, ha megölöd, mert nem lesztek beljebb akkor sem, ha nem születik meg. Most sincs semmitek. Ugyanannyit kell összerakni a külön házra akkor is, ha ő él. Babához meg is van mindenetek. Az a pár darab ruha és pelenka meg annyira elenyésző összeg, ha azt nézzük, hogy egy gyerek élete a tétje, hogy nevetséges. Akár mosizni is lehet. Etetni sem sokkal drágább kettőt mint egyet. De ez csak az én véleményem. Amúgy is akarnátok tesót, amúgy is dupla kiadás lenne az évkezdés akár oviban akár suliban. Ő már van.
2020. szept. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem akarok senki felett pálcát törni, de ha kb ennyire érdekel a születendő gyereked hogy még a lovaglást sem vagy képes miatta abbahagyni, akkor nem kell az a gyerek. De azért elmondanám neki, meg a párodnak is, és közösen megbeszélnétek hogy mi legyen a gyerek sorsa, és a jövőben nem ártana védekezni, mert ez nettó hülyeség amit csinálsz. De egyébként meg nem is értem, hogy két kereső fiatal, hogy nem képes legalább a rezsibe beszállni, vagy ha már van lovad gondoskodhatnál róla. És akkor talán anyuka is pozitívabban fogadna mindent, ha nem ilyen tróger gyereke lenne. Bocsi, de ez az igazság!
2020. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
El kell mondanod Anyudnak mindenképp! Üljetek le hárman, párod és anyud, és beszéljétek meg. Fogod látni a reakciót, eszerint dönts.
2020. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!