Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortusz előtt állok, nem...

Abortusz előtt állok, nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hatalmas a dilemmám, kérlek írjátok le, ti mit tennétek a helyemben. Október 7.-én lesz egy éves a kisfiam, és újra teherbe estem a páromtól, most 6 hetes terhes vagyok. Hétfőre van időpontom abortuszra, még 5 nap áll előttem, hoy döntsek és még egy találkám is lesz a családvédelmis hölggyel. Nem tudok aludni, iszonyúan vívódom.

Legfőképp a körülményeink és anyagi okok miatt lenne szükséges, hogy ez a pici baba ne szülessen most meg, hiszen édesanyámnál lakunk a párommal és a kisfiammal, félretett pénzünk nagyon kevés van, jelenleg abszolút nem megoldható, hogy külön tudjunk költözni. Saját erőből még biztos, hogy évek kellenének, hogy saját házat tudjunk venni, hitelt nem kapnánk, hiszen a párom vendéglátásban dolgozott nagyon sok évet, ahol hol van bejelentés, hol nincs.... én egyetemre jártam, utána csak másfél évig dolgoztam, de épp munkanélkülin voltam, mikor kiderült, hogy terhes vagyok a fiammal, így GYED-et nem is kapok... Tehát összességében mindenünk megvan, nélkülöznünk semmiben nem kell (hála édesanyám segítségének, hiszen nem kér rezsit, eltartja a lovamat is) de félretenni nem tudunk annyit, hogy azonnal külön tudjunk menni.

Viszont a kisfiamnak mindenki a csodájára jár, hogy milyen gyönyörűen fejlődik, milyen szép és okos baba. A családvédelmis hölgy is azt mondta, mert elvittem a tanácsadásra őt is, hogy biztos nagyon jó helyre születne a picike is, mert látja hogy milyen kiegyensúlyozott baba. És mi is szeretnénk neki testvért, de csak akkor ha már külön élnénk!!! Nagyon kicsi a ház ennyi embernek, megvannak a napi apró feszültségek a generációk között és nem merem anyának elmondani, hogy terhes vagyok, mert félek,hogy elzavarna minket.

Szóval röviden, anyagilag teljes csőd lenne egy új kisbaba, de nem tudom, hogy képes vagyok-e lelkileg egy abortuszra, viszont döntenem kell napokon belül. Ja, és hát a kis korkülönbség miatt is borzasztóan félek, hogy hogy tudnám kezelni a helyzetet, plusz intenzíven lovagolok is.

Nem merem elmondani a környezetemben senkinek a dolgot, mert mindenki vakmerő dolognak tartaná, hogy szüljek még egyet, mintsem örülnének neki, ebben biztos vagyok. Több segítséget pedig már nem várhatok el édesanyámtól. Köszönöm, ha elolvastátok!



2020. szept. 9. 11:42
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Kedves 12:21!

Ha mindenkinek a gyereke csak 2x akkora tróger lenne mint én, akkor nem lenne a világon semmi baj! Nem gondoltam volna, hogy a kérdésemben ez az apró részlet hosszabb magyarázatot igényel, de a lovam eltartásában a kajájára gondoltam, minden egyéb költséget én állok (állatorvos, kovács stb.) , megnyugtatlak van jó pár belőle. A rezsit ő saját maga ajánlotta fel, hogy ezzel is hozzájáruljon az előbbre jutásunkhoz az életben, nyilván bevásárolni stb. szoktunk!


A többieknek nagyon köszönöm a segítséget és hogy nem a személyeskedést és az ítélkezést választottátok!!!

2020. szept. 9. 12:41
 12/26 anonim ***** válasza:
64%

Hanyszor leszel veletlenul terhes? Hany abortuszod lesz?

De ne azert szulessen meg egy gyerek, mert lelkileg megviselne teged az abortusz.

Kisgyerekek meg nem erzik azt, hogy miert nincs sajat szobajuk. Ha nem nelkulozes miatt nem szulethet meg, hanem komforterzet miatt, akkor szedj fogamzasgatlot, mert ez 10.het utan elvegezve brutalis gyilkossag. Elotte erkolcsi kerdes.

Ha evtizedekkel ezelott igy gondolkoztak volna, akkor mar csak idos emberek elnenek az orszagban.

2020. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem is tudom,én a lóról mondanék le a gyerek ellenében.Beszéld meg a családdal hogy mi lenne a legjobb megoldás.
2020. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan, nincs penzetek, kulonkoltozni, és te lovat tartasz.

Nem kevés pénz a lotartas.


Valami fontossági sorrendet ha felállítanal...

2020. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Helyedben en is elmondanam a "nagymamanak". Amennyire az irasodbol kiderul anyad eddig is hatalmas nagy aldozatot vallalt ertetek. Igy feltetelezem szeret benneteket es az egyeves unokajat is. Inkabb mondd el neki es azt is hogy te elvetetned es majd lehet pont o akar lebeszelni rola vagy atolel es azt mondja ez a te dontesed.


Fuggetlen az egyutt lakasotoktol a kovetkezoket azert lasd: kis korkulonbseg lenne a ket gyerek kozott ami hatalmas elony nagyjabol 2 even belul. Ugyanis mindketto mar szobatiszta lesz, szinte egyszerre kezdik majd az ovit es a sulit is nem kell majd egyikkel oviba masikkal iskolaba rohangalnod. Nagyon jo jatszotarsai lesznek egymasnak viszonylag hamar es nagyon sokaig (meg tinikent is ezt tapasztalatbol irom nalunk testverem es koztem nincs egy ev korkulonbseg se). A ruhakat orokolhetik egymastol es utana nem kell zsakokban tarolgatni x evig mire a masik beleno. Ha visszamesz dolgozni akkor nyugort szivvel vesznek fol feltetelezve nem fogsz tovabbi babakat gyartani egy ket een belul (ez sajnos szomoru de igy van senki nem vesz fol szivesen uj munkaeronek not akinek van egy gyereke es varhatoan tervez masikat mert tudjak akkor egy ev es megy szulni es nem lehet ra hosszabbtavon szamitani). Adokedvezmenyt jelent viszont ket gyerek ketszeresen, jar majd vele is csaladipotlek. Te GYES mellett dolgozhatsz! Anyukad is lehet gyesen ha ugyis egyutt eltek es te visszamehetsz teljes munkaidobe dolgozni. Persze ezeknek utana kell nezni epp aktualisan mi hogy van vagy lesz.

Igazabol plusz egy gyerek nem kerul sokkal tobbe ilyenkor mint ha nem erkezne. Nem az o letetol vagy nem letetol lesz hamarabb kulonkoltozes. Sot ha egy gyerekkel se megy es nem is lathato be az az ido amikor kulonmehettek akkor ket gyerekkel mar nem rontasz az eselyeken. Viszont ha egy gyerekkel par ev mulva elkoltoztok es utana babazol ujra akkor anyukadat majd hivhatod segiteni es igazabol ugyanugy ra is leszel utalva mint most. (Akar a lovadat nala kell hagynod vagy unokara vigyazni stb.)

Ettol fuggetlenul ez a te eleted es a te erzeseid es a te tested: a lelkiismeretfurdalasoddal te fogsz kuzdeni, ha komplikacio lesz pl megsertik a mehfaladat es emiatt hegesedes lesz es kesobb nem tud jol megtapadni a kovetkezo babacska akkor azert is csak magadat tudod majd okolni. (Ezt fontos leirni mert a nogyogyaszok nem mondjak el es azt allitjak veszelytelen az abortusz de nem az! Persze "csak" 10-20 %az eselye hogy kesobb emiatt nem csettintesre vagy nem jon ossze a baba, de ha lenne majd teherbeesesi problemad akkor ne bizd az idore hanem vizsgaltasd ki magad alaposan elsosorban a mehed allapotat).


A paroddal is alaposabban el kellene beszelgetni mert igy hogy o nem rendes szerzodeekkel dolgozik nehezen vagy sehogy nem fogtok elorelepni. Hiszen ferfikent o is lehetne gyed extran es maris jobb lenne az anyagi helyzetetek. De ha feketen dolgoztatjak akkor mit vartok az elettol? Minimal nyugdijon lesz majd oregen? Tudom olyan messze van de anyukad se lesz mindig ott.


Oszinteseg a legfontosabb, mert ha utolag tudja meg anyukad es eleg nehez lesz ezt a halalig eltitkolni akkor nagyobb csaladi balhe lehet mintha most megmondanad es annyit reagalna hat tenyleg vetesd el.


A lovad meg biztos fontos de ha ket gyereked lenne es nagyon megszorulnal egy evre akkor eladhatod es kint vagy a pacbol es utana jo esellyel ha mar vegre te is ujra dolgozol vehetsz ujra lovat. Vagy add el kvazi ismerosnek es vasarold vissza tole reszletre...

2020. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pároddal kell eldöntened, hogy mit tegyetek és persze édesanyáddal is beszélni kellene, hogy ő mit szól a dologhoz ha megszülöd.
2020. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%
A ló igenis költséges!! Legalább látná anyukád,hogy te is “kiveszed a reszed” ha eladod . Számomra nem lenne kérdés ló megy gyerek marad...
2020. szept. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
41%

Jól átlátod a helyzetet!

Biztos hogy nagyon nehéz döntés lesz és a lelki felépülés is de a leírtak alapján szerintem a műtét mellett dönts. Nem leszel nyugodtabb ha olyan helyzetbe születik bele ahol nem tudnátok megadni neki a 1000%-ot! (A sok balf..sz kommenteket még véletelnül se vedd magadra)

Sok kitartást!!

2020. szept. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám a babát. Úgyis akartatok kistesót. Van úgy, hogy nem akkor sikerül, amikor szeretné az ember, hanem előbb vagy később. Talán anyukád nem is lenne annyira kiakadva, hiszen már megszokta, hogy ott él a kisfiatok is. Apukámék hárman testvérek, ők gyerekkorukban egy kis panellakásban éltek a szüleikkel, és boldog gyerekkoruk volt. Nyilván az az ideális, ha elég hely van mindenkinek, elég nagy a lakás, de ha ez nem így van, akkor sem lehetetlen az élet. Főleg ha pár év múlva esetleg már lehetne külön lakásotok. Szomszédoméknál együtt él egy kétgyerekes család a nagyszülőkkel, plusz egy másik felnőtt és még egy gyerek, és jól megvannak így is. Kicsi korban általában még külön szoba sem kell a gyerekeknek, csak később. Ha már most nem tudsz aludni, mi lenne még egy abortusz után? Statisztikák szerint az abortuszon átesett nők 54%-ának vannak ezzel kapcsolatban rendszeresen rémálmai. Sok nőt ismerek, aki megbánta az abortuszt, főleg olyanok, akik előtte bizonytalanok voltak. Minden jót kívánok, és jó döntést! :)
2020. szept. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
70%
Bezzeg lovat tartani van pénz
2020. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!