Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortusz előtt állok, nem...

Abortusz előtt állok, nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hatalmas a dilemmám, kérlek írjátok le, ti mit tennétek a helyemben. Október 7.-én lesz egy éves a kisfiam, és újra teherbe estem a páromtól, most 6 hetes terhes vagyok. Hétfőre van időpontom abortuszra, még 5 nap áll előttem, hoy döntsek és még egy találkám is lesz a családvédelmis hölggyel. Nem tudok aludni, iszonyúan vívódom.

Legfőképp a körülményeink és anyagi okok miatt lenne szükséges, hogy ez a pici baba ne szülessen most meg, hiszen édesanyámnál lakunk a párommal és a kisfiammal, félretett pénzünk nagyon kevés van, jelenleg abszolút nem megoldható, hogy külön tudjunk költözni. Saját erőből még biztos, hogy évek kellenének, hogy saját házat tudjunk venni, hitelt nem kapnánk, hiszen a párom vendéglátásban dolgozott nagyon sok évet, ahol hol van bejelentés, hol nincs.... én egyetemre jártam, utána csak másfél évig dolgoztam, de épp munkanélkülin voltam, mikor kiderült, hogy terhes vagyok a fiammal, így GYED-et nem is kapok... Tehát összességében mindenünk megvan, nélkülöznünk semmiben nem kell (hála édesanyám segítségének, hiszen nem kér rezsit, eltartja a lovamat is) de félretenni nem tudunk annyit, hogy azonnal külön tudjunk menni.

Viszont a kisfiamnak mindenki a csodájára jár, hogy milyen gyönyörűen fejlődik, milyen szép és okos baba. A családvédelmis hölgy is azt mondta, mert elvittem a tanácsadásra őt is, hogy biztos nagyon jó helyre születne a picike is, mert látja hogy milyen kiegyensúlyozott baba. És mi is szeretnénk neki testvért, de csak akkor ha már külön élnénk!!! Nagyon kicsi a ház ennyi embernek, megvannak a napi apró feszültségek a generációk között és nem merem anyának elmondani, hogy terhes vagyok, mert félek,hogy elzavarna minket.

Szóval röviden, anyagilag teljes csőd lenne egy új kisbaba, de nem tudom, hogy képes vagyok-e lelkileg egy abortuszra, viszont döntenem kell napokon belül. Ja, és hát a kis korkülönbség miatt is borzasztóan félek, hogy hogy tudnám kezelni a helyzetet, plusz intenzíven lovagolok is.

Nem merem elmondani a környezetemben senkinek a dolgot, mert mindenki vakmerő dolognak tartaná, hogy szüljek még egyet, mintsem örülnének neki, ebben biztos vagyok. Több segítséget pedig már nem várhatok el édesanyámtól. Köszönöm, ha elolvastátok!



2020. szept. 9. 11:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon-nagyon bánnád utólag, ha elvetetnéd eztba picikédet! A tesójáról is mindig eszedbe jutna... És visszacsinálni nem lehet.

A korkülönbségtől ne félj, bár az első év kemény lesz, utána sokkal könnyebb mint nagyobb korkülönbségnél, mert összenőnek, lefoglalják egymást. Tapasztalatból beszélek.

2020. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
14%
Emberek most komolyan! Ha van egy kis kutyád pl, és anyagi okok miatt nem akarod a babád megtartani akkor inkább kidobod a kiskutyád!? Szerinted azzal bármiből is több lesz??
2020. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
78%
Elobb adnam oda, mint a pocakomban mar novo kis eletet, a szerelmemmel a szerelmunk gyumolcset, amivel megaldott a sors
2020. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
44%
Neharagudj én a kis állatomat sem adnám oda semmiért! Azt akinek csak én vagyok a világon szerinted hogy esne ha lepasszolnám azért mert barom voltam!? Nem ő tehet róla...
2020. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
55%
A gyerek se tehet rola, akit ki kell kotorni
2020. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szia! Ne haragudj végül mi történt?
2020. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!