Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tarthatom rendben...

Hogyan tarthatom rendben odalent, hogy egészséges és ápolt legyen?

Figyelt kérdés
Régebben elég sok hüvelyi folyásom volt, ezért sok intitusfürfőt próbáltam ki de rájöttem csak ártok magamnak. Napokban csak tiszta vízzel kezdtem mosakodni ott lent, és sokkal frissebbnek érzem mint mikor azokat az intim tusfürdőket használtam. Sőt a bőrirritációm sincs már ami miatt piros volt és hámlott. Azóta tök normál és nem büdös egyáltalán. Tényleg ennyire érzékeny voltam azokra? Lehet másoknak bevállt de nekem sajnos nem. Meg szeretnék étrendet váltani, hogy olyan ételeket eszek majd ami kifejezetten segít ott lent, megöli a bacikat, rendben tartaj stb. Hallottam az ananászról és az áfonyáról de sajnos az ananászt nem tudom megenni, mert utálom. Áfonyával nincs bajom. Vagy akár milyen italok segíthetnek mint áfonyalé vagy bármi amiről tudtok. Meg a bugyi, azt hallottam, hogy kizárólag 100% pamut bugyit kell hordani, ez tényleg igaz? Mert szeretem a pamut bugyikat csak érdekes, hogy az is rendben tartaná plusszban. Semmi betegségem nincs vagy bármi, ezért is szerenték kifejezett figyelmet nyújtani a hüvelyemnek, hogy normális lehessen mindig. Régen sajnos elhanyagoltam magam és emiatt lettek gondok, de ma már nincs semmi. Milyen trükköket tudtok esetleg ami segít rendben tartani a hüvelyt és egészségesen tartani? 23L

2020. szept. 29. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha használnál szappant, akkor is csak az érzékeny bőrre valót kellene. Tisztasági betétet is cserélhetsz többször egy nap. Illetve direkt magába a hüvelybe ne menjen víz.
2020. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha tudod, hogy működik a hüvely, minden világossá válik. A hüvely úgy tudja védeni magát a kórokozóktól, hogy savassá válik. Tejsavtermelő baktériumok élnek benne és tejsavat termelnek, ami "savanyúvá" teszi a hüvelyt, és ezt nem szeretik a rossz baktériumok (pl. E.coli) és a gombák (pl. Candida). Akkor van gond, ha a jó baktériumok közössége megcsappan és kevesebb tejsavat termelnek, mert akkor könnyen befészkelik magukat a fenti kórokozók.

A hüvely alapvetően jól védi magát, a belső védelmi vonal a hüvelyflóra (tehát a jó baktériumok), a külső meg az intim szőrzet. Viszont sok az ártalmas divat. Ha lúgos szappanokat vagy "bőrsemleges" tusfürdőket használunk vagy túl gyakran mossuk az intim testrészünket az nem jó, valóban. Még a klórozott csapvíz se nagyon, de még mindig jobb, mint az ilyen lemoshatatlan, bőrsemleges, erős illatú tusfürdők. Ha az ember mindenképp valamilyen vegyszerrel akarja mosni, akkor mindenképp parfümmentes és egyéb hókuszpókusztól mentes intim tusfürdővel érdemes, amiben tényleg nincs semmi extra, pl. gyógynövénykivonat, fertőtlenítőszer stb., csak tejsav. A fertőtlenítőszer ellenséges a baktériumokkal - tudniillik... De ha csapvízzel mosod és már tapasztalod a jó hatását, akkor maradj ennél.

Aztán az intim szőrzet eltávolítását is fel szokták emlegetni a nőgyógyászok, ha valaki hüvelyi folyásokkal megy orvoshoz. Az intim szőrzet ugyanis távolabb tartja a bőrtől a fehérneműt és így némi szellőzést biztosít, miközben a kórokozók jobban szeretik a párás, fülledt helyeket. (Súlyfelesleggel bíróknál párásabb marad a combok között.) Még a rövidre nyírt szőr is biztosít szellőzést. Ráadásul a szőr állandó eltávolítási műveletekor is ugye ott matatunk a hüvelynél és már ezzel is beszennyezhetjük vagy olyan vegyszerek kerülhetnek bele, amit a szőrtelenítéshez használunk, ez szintén nem jó.

Ugyanígy a szoros bugyi, szoros farmernadrág sem jó és igen, a műszálas bugyi sem jó, mert megintcsak párásítanak és akadályozzák a szellőzést. A pamut viszont jó nedvszívó anyag, ráadásul természetes anyag, jól is mosható, ezért sokkal jobb, mint a műszálas, nem szívesen tanyáznak rajta a kórokozók. De azért lehet benne 2-4% elasztán is, ez még nem olyan dráma.

Az étkezésről annyit, hogy elsősorban a cukor és a gyorsan felszívódó szénhidrátok kiiktatását szokták javasolni, mert ezt imádják a Candida gombák, meg a rossz baktériumok is, az ilyen szénhidrátok fenntartják a gyulladásokat a testben.

Végül, ha valami miatt mégis megborulna a hüvelyflóra (erre utaló jelek a hüvelyi csípő, viszkető érzet vagy folyás), akkor jó ha van otthon egy egyszerű hüvelyflóra helyreállító készítmény, pl. a Gynophilus nagyon hatékony és bármilyen napszakban felhelyezhető a hüvelykapszulája. Érdemes hűtőszekrényben tárolni és ha érzel valami kellemetlenséget a hüvelyednél, egy percig se várj, moss kezet, vizezz be egy kapszulát és told fel mélyen a hüvelyedbe. Érdemes még Candibene vagy Canesten krémet is tartani otthon (lényegében ugyanaz a kettő), ezeknek a hatóanyaga a klotrimazol, ami nemcsak gombaölő, de már önmagában csökkenti az irritációt. Tehát ezzel érdemes bekenni a hüvely bejáratát és a szeméremajkakat, ha azok viszketnek, fájnak vagy csípnek.

2020. szept. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
#2 vagyok - most látom, mit írt közben az első hozzászóló, az eszembe sem jutott, hogy valaki érzékeny hüvelyflórával tisztasági betétet használna! Inkább ne! Hiszen az is csak egy műanyag, hiába "szellőzik", a kórokozóknak pont elég az a pára, ami már kialakul miatta. Hiába hordasz pamut fehérneműt, ha letakarod tisztasági betéttel... Akkor érdemes betétet betenni, ha hüvelyflóra helyreállítót használsz, mert akkor jöhet ki tablettamaradvány a hüvelyedből, de ennyi. Inkább a szellőzésre és a természetes anyagokkal való érintkezésre törekedj!
2020. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a pamut bugyinak az az előnye, hogy nincs benne műszálas cucc, tehát eleve nem irritálja a bőrt. pluszban nem hiszem, hogy hozzátesz, de nem is vesz el. esetleg még arra tudsz odafigyelni, hogy amolyan rásimulósabb fazont válassz és ne tangát. kisebb a fertőzésveszély
2020. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3as sajnos kicsit irritálja a bőrömet a tisztasági betét bármilyen fajtát használtam eddig. viszketett, pirosas volt de mióta nem hordok azóta javult.
2020. szept. 29. 23:24
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Nincsenek trükkök. Belül ne mosd magad semmivel, kívül bármivel, amire nem vagy allergiás. Az ananász hülyeség, férfiaknak jó a sperma ízét édesíteni. Az áfonya, tőzegáfonya bármilyen formája jó. Az intim szőrtelenítés káros, mert nem levegőzik a bőr, illetve a vizeletet nem vezeti el, ami fertőzés forrás lehet; erre megoldás a nedves wc-papír, pamut bugyi, lehetőleg nem tanga, mert az könnyen tereli a végbél/hüvely tengelyen a lehetséges fertőzést.
2020. szept. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 Bár továbbra is javaslom, hogy tisztasági betétet tényleg csak nagyon indokolt esetben tegyél be, tudd hogy van mosható tisztasági betét is, ami egy teljesen puha, pamut felülettel érintkezik a testeddel, még plüss vagy flanell fedőréteggel is kaphatók. De erre is igaz, hogy mivel légáteresztő ugyan, de a nedvességet nem ereszti át, ez is képes párásítani. De arra jó alternatíva lehet, ha valamiért mindenképpen szükséges a tisztasági betét. Ha ugyanez a helyzet a menstruációnál, akkor érdemes lenne kipróbálni az intim kelyhet. (2-3 voltam)
2020. szept. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Joghurtot, kefirt tudom ajánlani segíti rendben tartani a hüvelyflórát :)

(támogatja a "jó bacikat")

2020. okt. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8. milyen féle joghurtot és kefirtet? :)

sima natúrt? vagy lehet ízes is?

2020. okt. 4. 03:00
 10/13 anonim ***** válasza:

Inkább natúr, de azt te magad is feltudod dobni gyümikkel, műzlivel. Elvileg a joghurtban megtalálható élőflóra megegyezik a hüvely flórával épp ezért jó :)


[link]


Azért ezt ne próbáld ki🙈

2020. okt. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!