Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet valami bajom ha PCOS-...

Lehet valami bajom ha PCOS- em van és nem tartom a diétát?

Figyelt kérdés
Nem mondta az orvos hogy kellene diétáznom. A súlyom tökéletes és elég fiatal vagyok ezért a gyerekvállalás szóba sem jöhet. Egészségesen próbálok táplálkozni és csak vizet inni de nem fogom tudni teljesen elvenni magamtól a cukrot meg ezeket. Persze figyelek rá de mivel suliba járok és menzán eszek. Lehet valami baj ha nem tartom be? Voltam vércukros terheléses mérésen és mindent jónak talált. Csak a mensim ami nem jó de arra kapok gyógyszer és a D vitamint is szedem.

2020. okt. 7. 12:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Amugy milyen gyógyszert írt fel az orvos?
2020. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót
2020. okt. 7. 20:22
 13/17 anonim ***** válasza:
58%
Ne, ne, ne! Gyorsan keress masik orvost, mert aki ezt tanacsolja, az igazabol csak le akar razni. A fogamzasgatlo csak elnyomja a problemat, mindent osszezavar a szervezetedben, es amikor abbahagyod, na akkor kezdodik igazan csak a buli, es az orvoshoz jarkalas.
2020. okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is szedek fogamzásgátlát semmi bajom nem volt mikor abba hagytam 1 évre, sőt mikor voltam orvosnál az értékeim mind jó volt az az nem volt magas a tesztoszteron. Én a helyedben szedném, de kizárólag inzulin gyógyszerrel szedd. Kutatásokban jelentős javulást értek el így. 23L
2020. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Milyen inzulin gyógyszerre gondolsz 14es?
2020. okt. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Adimet-et szedek
2020. okt. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos Metformint írt fel.

Azt mondta, hogy nem muszáj megnézni az inzulint. Ha akarom jó, ha nem, nem. Nem kell teljesen elhagyni a szénhidrátot, hanem a gyorsan felszívódó szénhidrátot és a fehér lisztet kell kerülni. A gyorsan felszívódó szénhidrát gyorsan emeli az inzulin szintet, amely a PCOS miatt serkenti a tesztoszteron termelést. Az inzulin hatása egyenlő lesz ebben az esetben az LH hatásával. Nekem így magyarázta az endokrinológus.

Én is egyetemista vagyok, pakolj otthonról egész napra ételt. Vigyázol az egészsegedre és pénzt se költesz.

2020. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!