Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Beavassam anyumat vagy intézem...

Beavassam anyumat vagy intézem el magam?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy nőgyógyászhoz szeretnék menni viszont az édesanyám szerint ez a vírus helyzetben rossz ötlet ő picikét fél a vírustól. Viszont én már nagyon szeretnék menni. Ha kikérem az ő véleményét azt mondja,hogy a vírus miatt ne menjek el várjam ki a vírus végét. Fertőzés gyanújával illetve fogamzásgátló tabletta kiíratásához mennék a doktornőhöz.Már azon is gondolkoztam,hogy a barátommal elmegyek a tudta nélkül és megoldom magam ezt az ügyet viszont mégis bennem van a para és nem merem felhívni a nőgyógyászatot anyum szerint nem is rendelnek. Kikértük a párom kórházban dolgozó ismerőseinek a véleményét ők azt mondták nyugodtan menjek el semmi baj nem lesz. Édesanyámnak nem szívesen hazudok de már nagyon idegesít a problémám mivel erősen gyanús,hogy elkaptam valamilyen fertőzést. Ti a helyembe mit csinálnátok? Elmerjek menni a tudta nélkül vagy próbáljam meggyőzni?
2020. okt. 22. 09:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%

Menj el mindenképp. Ha fertőzés gyanú akkor meg főleg. Meg a fogi miatt is? Ha utánna számon kérne, mond azt neki.

Anya gondolkozz el ezen, melyik a jobb, hogy elmentem orvoshoz és irattam gyógyszert vagy az, ha 9 hónap múlva ide pottyantok neked egy unokát?

2020. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%
Nem csak gyógyszerrel lehet védekezni.
2020. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
36%
Nem csak azzal valóban, de ha neki úgy kényelmes akkor úgy. Én pl utálom a gumit, nő létemre.
2020. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:56-os: "Viszont, ha 18 alatt vagy, akkor elvileg kell hozzá szülő."


Ez nem igaz, 14 éves kortól a vizsgálathoz, gyógyszer felításhoz nem kell szülö, egyedül akkor kellene, ha a kérdezö abortuszt vagy más mütétet akarna, ahhoz ugyanis a szülönek bele kell egyeznie.

2020. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja de amúgy fertőzésről is volt szó, tehát mindenképp kell a doki.
2020. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%
Menj el azt kész anyudnak nem kell tudnia róla
2020. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
98%

"Ha kikérem az ő véleményét azt mondja,hogy a vírus miatt ne menjek el várjam ki a vírus végét."


Anyukad jo nagy szamar!

Ha iskolaba is jarsz, akkor ezerszer nagyobb eselyed van ott elkapni.

Ha ket het alatt veget erne a virus, azt mondanam, ne vitatkozz vele.

De ha kivarna a virus veget, akkor jo, ha jovo nyaron orvoshoz jutnal.


Egyszoval menj el. Ha anyukad ellenezne, akkor meg ne mondd el neki.

2020. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell ehhez anyukád engedélye. Felhívod a dokit, kérsz időpontot, odamész, megvizsgál és felírja amit kell. Maszkban lesz ő is, te is, kezet fertőtlenítesz befelé és kifelé is. A doki minden vizsgálathoz másik gumikesztyűt húz, max az asszisztens lesz még bent, de az is maszkban.

amúgy jóval nagyobb esélyed van elkapni a suliban vagy a buszra várva, mint a dokinál.

2020. okt. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
4%
#6 vagyok Engem 2013-ban 16 évesen csak szülői felügyelettel láttak el, pedig nem abortuszra mentem. Illetve barátnőmnek is kellett az anyja 18 alatt a fogamzásgátlóhoz, bár a jófej dokik megcsinálták anélkül is. Nem légből kapottan írtam, de lehet azóta változott.
2020. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

19-re:

Én azt nem értem, milyen alapon tehetnek ilyet? 14 év felett legális a szex bármilyen korú és nemű emberrel. Ha orvosilag nem tartja helyesnek fog.gátló szedését annyi idős korban, akkor végképp nem a szülő jóváhagyására kéne várnia, hanem neki, mint orvosnak, orvosi okból meg kéne tagadnia a felírását.

Másfajta orvoshoz pedig magam is egyedül jártam középiskolás koromban (gyerekorvoshoz, fogorvoshoz, szemészorvoshoz, bőrgyógyászhoz). Nem hinném, hogy különböző testrészek orvosai között különbség lenne a szabályozásban.

2020. okt. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!