Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukák, Szülés után tényleg...

Anyukák, Szülés után tényleg jelen van a fogromlás, hajhullás illetve a nemi szerv is megváltozik? Terhesség melyik szakaszába vetéttek észre ezeket ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 4. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vagyok anyuka, de igen, változik. A sok sav miatt romolhatnak a fogak, meg a gyakori hányástól. Minden változik a hormonok miatt.
2020. dec. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ezekből semmit nem tapasztaltam. Annyi, hogy kicsivel mintha feljebb került volna a csípőcsontom, jobban kiáll. Szülés után pár hónapig pedig nagyon fájtak a térdeim, de aztán elmúlt.
2020. dec. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Igaz,már csak ezért sem kell szülni.
2020. dec. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogromlás előfordulhat, ha nem pótlod a D vitamint elvileg.

Nekem tegnap húzták ki a tejfogamat 26 éves vagyok és a 17.hétben járok.

Jót nevettünk a dokival, hogy nem csak gyereket szülők, hanem egy fogat is. 😅 Mert hogy ott van alatta a maradó fog.


A terhesség első 3 hónapjában kötelező a fogorvos látogatása,hogy elkerülhető legyen a nagyobb baj. ☺️

2020. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

A hajhullás sajnos természetes.. Van egy hormon, ami csinálja állítólag, ugyanaz, ami terhesség alatt megszunteti.

Nekem a hajam és az arcbőröm nagyon szép és egészséges volt terhesség alatt. Hát ez szülés után megváltozott. 😔

Persze vannak szerencsésebbek, hátha te is közéjük tartozol majd.

Egyébként basszus a térdem akkor normális, hogy úgy fájt?? Szerencsére már elmúlt, egyik napról a másikra, fel se tűnt, hogy elmúlt. 😂

Nekem sajnos a hasam is szanaszét repedt..hiába kentem, a 34.hét után olyan nagyot nőtt a pocakom, hogy nem bírta a bőr. Aztán kiderult, hogy a pocaklakó se kicsi, 4 kilóval jött a világra.

Megváltozik a test persze, de ez természetes, hiszen te magad is más leszel. De szerintem ez a világ leggyonyorubb dolga. Ugye az elfogadáshoz mondjuk nem árt egy olyan ember, aki mindenben támogat. Nekem iszonyat szerencsém van a férjemmel. 🥰

(egy 6 hónapos kislány anyukája)

2020. dec. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A Calciumot kell pótolni egyébként a fogromlás megelőzésére. Persze a többi vitamin se árt, főleg télen..és várandósság alatt.

Gratulálok 4-es. 😊 Boldog babavárást.

2020. dec. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem ezek közül egyik sem volt, pedig 34 éves voltam már amikor babát vártam és 35 mire megszületett, mert nagyon hosszú évekig nem sikerült..

Terhes vitamint szedtem onnan hogy megtudtam babát várok, meg nagyon sok zöldséget gyümölcsöt is ettem, nem tudom hogy ez befolyásolt e bármit is. A csíkossàg a melleimen megmaradt, és azok meg is ereszkedtek sajnos, de a hasamon szépen eltűnt minden stria. Én inkább inkontinenciàval küzdöttem, alig bírtam tartani, és iszonyat száraz lett a bőröm szülés utáni hónapokban, hiába kentem bármivel. A lábam olyan volt (vagyis a bokám) mintha egybeöntötték volna, tiszta rinocérosz kinézet, de ez minden szépen elmúlt néhány hónap után. Kb 6 hónap kellett mire minden helyreállt.

2020. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
52%
3.gyerekem várom. Sosem hullott a hajam sem előtte utána alatta. A fogaim makk egészségesek. Nemi szerv kérdésben nem nyilatkozom mert császáros voltam.
2020. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!