Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretnék átállni mosható...

Szeretnék átállni mosható betétre! milyen márkára érdemes "befektetnem"? hány darabra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Elég erős vérzésem van, 4-5 napig tart a menzeszem. Úgy hallottam/olvastam, hogy egészségesebb és nem utolsó sorban környezettudatosabb is a mosható/többször használatos menstruációs eszközök használata.


Világ életemben betét párti voltam, nem használtam soha tampont (csak egyszer próbáltam). Mivel elég sok, nagy mennyiségű nyák ürül ki egy-egy menzesz alatt, nem szeretnék kelyhet használni (a tampont is ezért nem használom).


Próbaként érdemes először AliExpress-ről rendelni pár darabot? Ahogy láttam, nagyjából egy -itthon beszerezhető, hazai márkától illetve "kézműves betét"- árából legalább 4 db-ot lehet a fenti oldalról rendelni.


Melyikkel érdemes kezdenem? Melyikre esküsztök? Van különbség a kínai és az itthoni között (tényleg annyival jobb az itthoni, drágább)?



2020. dec. 29. 18:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%
De aki ilyen mosható betétet használ, és házon kívül kell cserélnie, az hova teszi, be nejlonzacsiba, táskába? Aztán egész nap ott rohad, míg haza nem ér, és ki nem veszi kimosni? Tényleg semmi rosszindulat, csak hogy ez még is hogy van. Vagy speciális tárolója is van amibe teszed a használtat, amíg haza nem érsz? Vagy kibír egy teljes napot erős vérzéssel is az ilyen betét?
2020. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
lehet hozzá tasakot venni, vagy zacskóba tenni, nem tapasztaltam hogy rossz szaga lenne, hidegvízzel érdemes rögtön átmosni, kinyomkodni és úgy tárolni, míg ki nem mosod otthon:) sokkal büdösebb tud lenni a "műanyag" betét egyébként, én ezt tapasztaltam:)
2020. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11-es vagyok, értem, köszi hogy válaszoltál :)
2020. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
nincsmit, én életem legjobb befektetésének tartom hogy átálltam erre!! :)))
2020. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
83%
Nekem is van,nekem barátnőm anyukája varrta. Én csak itthon használom,csapban mosom,nem sok vízzel simán kijön. Alapból nem szeretem a betètet de itthon ez tökéletes ☺️. Intimkelyhet használol esetek 70%-ban, többiben tampont. A kelyhet nagyon szeretem,nem koszol,ki lehet egyszerűen öblíteni,ha nyilvános wcben van az ember,akkor kis üvegben viszek be vizet és wc felett átmosom.
2020. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
Én a menstruációs bugyit ajánlom, nekem van Frida és Redy márkájú is, mindkettőt nagyon szeretem, kb 2 normál tamponnyi vért tud magában tartani. Nagyon könnyű tisztítani és nincsen tocsogó érzés, mint a betétnél.
2021. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
13%
Én leszarom ha napi 10x kell bolygót rombolni 😂 ha egyszer ez a kényelmes
2021. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
64%
Hú de buta lehetsz utolsó🤣
2021. febr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!