Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan, akinek valamily...

Van itt olyan, akinek valamilyen módon sikerült megszabadulni a visszatérő hüvelygombától?

Figyelt kérdés

Jópár hónapja küzdök vele, mindig elmentem dokihoz is, felírt már kúpot is, krémet is, szájon át szedhető gyógyszert nekem is és a páromnak is, de max 2 hónap és megint itt van…

Most elkezdtem almaecetet inni, napi 3x 1 evőkanállal és grapefruitmag cseppeket is elkezdtem inni. Van olyan akinek segített valamelyik? Vagy akármilyen más módszer? Már tényleg mindent hajlandó vagyok kipróbálni csak szabaduljak meg ettől a szörnyűségtől!



2021. júl. 11. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem mániám volt habfürdőzni, majdnem minden nap. Én is hónapokig szenvedtem gombával, mondta a doki, hogy ez bennem keletkezik mivel felborul a hüvelyflórám, akkor döntöttem el, hogy kipróbálom, hogy csak zuhanyzom. Azóta nem jött elő.
2021. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én eddig is csak zuhanyozni szoktam. Fürödni csak nagyon nagyon ritkán, szóval valószínűleg nem ez lesz a probléma nálam :)

Illetve mostanában törölközésnél külön papír törlővel törlöm meg odalent, és azt rögtön el is tudom dobni.

2021. júl. 11. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Pamut fehérnemű, tangát felejtsd el. Ha fogamzásgátlót használsz az is okozhatja, sokan hajlamosak rá, mivel a természetes folyás lecsökken. Érdemes rendszeresen hüvelyflóra helyreállítót használni menzesz után.
2021. júl. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Cickafarkfű cseppeket ittam napi 2x, plzs cickafarkfű tea ülő fürdő! Hülyeségnek hangzik, de csodát tett. 2 éve szaladgáltam a nőgyógyászhoz gombával, és mindig rossz volt a rákszűrésem eredménye is. 3 hónapig ittam a cseppeket, és a következő alkalommal minden jó volt😊
2021. júl. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy Klion kúp kúra és Fluconazole szájon át szedhető tabi kombója oldotta meg. Így már 1 éve egyszer sem újult ki, pedig előtte szinte havonta szenvedtem tőle.
2021. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
És nagyon fontos, hogy kevés cukrot egyél! A cukor táptalaj a gombának.
2021. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha élsz nemi életet, akkor érdemes az óvszert preferálni, mint fogamzasgatlasi módszer
2021. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

10 évig szenvedtem vele, hol gyakrabban, hol ritkábban tért vissza. Most már lassan másfél éve nem igazán jön elő, legfeljebb minimálisan, és 1 nap alatt elmúlik.

Én a következő tanulságokat vontam le:

1. A fogamzásgátló tabletta tönkreteszi a természetes hüvelyflórát, és könnyű utat ad a gomba elszaporodásának. Ha szedsz, érdemes megfontolni, hogy más módszert keress helyette. Az tablettán és az óvszeren kívül is vannak más lehetőségek, érdemes a természetes módszerek között is szétnézni akár, ha hosszú kapcsolatban vagy.

Mióta nem szedem, 99%-ban megszűnt a problémán.

2. A sperma lúgos kémhatása szintén nincs jó hatással a hüvelyflórára, érdemes kipróbálni, hogy javít-e a helyzeten, ha nem, vagy csak ritkán kerül beléd.

3. Vércukor problémák, inzulinrezisztencia. A magas vércukorszint táptalajt nyújt a gombáknak, és könnyen elszaporodnak. Ha visszatérő probléma, érdemes terheléses vizsgálatot végeztetni, ahol inzulint is néznek. Könnyen lehet, hogy ez áll a háttérben. Nálam sajnos, csak 10 év után jutott eszébe végre egy orvosnak ezt megvizsgálni, és kiderült, hogy enyhe inzulinrezisztenciám van. Ennek a kezelése speciális diétát igényel, nem csak annyiból áll, hogy kevesebb cukrot egyél, mert a szénhidrát anyagcsere, ennél jóval összetettebb dolog.

4. Hüvelyflóra helyreállítók rendszeres alkalmazása. Ezeket a termékeket, akkor is érdemes bizonyos rendszerességgel használni, ha éppen semmi panaszod nincs, megelőzésként. Heti 1-2 alkalommal, vagy kéthetente, ahogy neked beválik. Nagyban hozzájárul ahhoz, hogy ne újuljon ki a fertőzés.

Ha pedig mégis érzed, hogy valami egy picit is nem oké, ezeket azonnal be lehet vetni. Javaslom továbbá, hogy mindig legyen nálad otthon valami kúp kezelésre, hogy már a fertőzés kezdetén kezeld, hogy ne tudjon elhatalmasodni.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2021. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!