Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-sel melyik védekezési...

PCOS-sel melyik védekezési módot ajánljátok: Fogamzásgátló tabletta vagy Rézgyöngy (hormonmentes spirál)?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, nem szültem még és ma kaptam meg a diagnózisomat, de már pár hónapja gyanítottuk, hogy PCOS-em van. Jelenleg egy egy éves kapcsolatban vagyok, ahol eddig csak óvszerrel védekeztünk, de szeretnénk elhagyni.

A PCOS-re rengetegen ajánlják a fogamzásgátlót, így kézenfekvő megoldás lenne, de egyre több orvos nyilatkozza, hogy csak elfedi a tüneteket és sokkal rosszabb lesz, ha le kell rakni babatervezés miatt, vagy 35-40 évesen a kor miatt. A hormonmentes spirál nem kavarna be még jobban a hormondrmendszeremebe, de ez egy elég új eszköz, viszonylag sokaknak le kell venni vérzésprobléma vagy elmozdulás miatt. Nekem elég erős a menzeszem alapból is, ezért tartok tőle, viszont azt mondják, hogy a hormonok szedése egészségtelen még egy jól működő szervezetnek is.

PCOS-sel élők vagy akik a betegséget ismerik: ti mit javasoltok? Nagyon nagyon köszi a válaszokat előre is!



2022. febr. 21. 20:32
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
62%
De minden hormonmentes spriál általában erősíti a vérzést, ha alapból erős, továbbra is azt gondolom, hogy a hormonos biztosabb és kényelmesebb.
2022. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha mindenképpen hormonos megoldás, akkor a hüvelygyűrűről mi a véleményed?
2022. febr. 22. 17:10
 13/35 anonim ***** válasza:
90%
Az tök ugyanaz, mint a tabletta, csak kevesebbet kell vele foglalkozni.
2022. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
A Mini pill ugyanazt a hormont tartalmazza csak, mint a spirálok meg az injekció, akkor azt is ajánlod?
2022. febr. 23. 14:38
 15/35 anonim ***** válasza:
90%
Az is megoldás, de az azért nem biztosít olyan stabil ciklust, sokan össze-vissza véreznek mellette.
2022. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2022. febr. 23. 18:49
 17/35 anonim ***** válasza:
Csajok! Akiknél pcos-t diagnosztizáltak, nálatok a szőrprobléma is megjelent? Ha igen ezt az arcon hogyan oldjátok meg?
2022. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Gyanta és csipesz. :)
2022. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Nekem egyelőre csak a belső combomon van, ott gyantáztatom meg borotva.
2022. márc. 7. 17:14
 20/35 anonim ***** válasza:
Nekem kifejezetten ellenezte az endokrinológusom a hormonos fogamzásgátlást. A nőgyógyász meg folyamatosan rá akart beszélni (nyilván, hiszen akkor havonta megjelenhetnék nála jó kis összeget ott hagyva). A fogamzásgátló elfedi a tüneteket, semmit nem old meg, amikor meg leteszed jönnek a tünetek (ami lehet ezerszer rosszabb lesz). Én magam nagyon ellene vagyok a hormonos beavatkozásnak, mesterséges ciklusnak,csomó mellékhatása lehet, aztán a végén már nem csak a pcos-sel kellene küzdeni. Mi maradtunk a guminál, az a legegyszerűbb, meg kell találni a számotokra legmegfelelőbbet. De én nem akarom feleslegesen hormonokkal tömni magam
2022. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!