Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-sel melyik védekezési...

PCOS-sel melyik védekezési módot ajánljátok: Fogamzásgátló tabletta vagy Rézgyöngy (hormonmentes spirál)?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, nem szültem még és ma kaptam meg a diagnózisomat, de már pár hónapja gyanítottuk, hogy PCOS-em van. Jelenleg egy egy éves kapcsolatban vagyok, ahol eddig csak óvszerrel védekeztünk, de szeretnénk elhagyni.

A PCOS-re rengetegen ajánlják a fogamzásgátlót, így kézenfekvő megoldás lenne, de egyre több orvos nyilatkozza, hogy csak elfedi a tüneteket és sokkal rosszabb lesz, ha le kell rakni babatervezés miatt, vagy 35-40 évesen a kor miatt. A hormonmentes spirál nem kavarna be még jobban a hormondrmendszeremebe, de ez egy elég új eszköz, viszonylag sokaknak le kell venni vérzésprobléma vagy elmozdulás miatt. Nekem elég erős a menzeszem alapból is, ezért tartok tőle, viszont azt mondják, hogy a hormonok szedése egészségtelen még egy jól működő szervezetnek is.

PCOS-sel élők vagy akik a betegséget ismerik: ti mit javasoltok? Nagyon nagyon köszi a válaszokat előre is!



2022. febr. 21. 20:32
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalataid
2022. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%
De a hormonosnak sokkal jobb a pearl indexe, annyi, mint az elkötésnek.
2022. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
de nem mindenki akarja hormonokkal bombázni a testét+ akinek alapból felborult az egész hormonrendszere, annak nem bizti, hogy ilyen jellegű fogamzásgátlókkal kellene bombáznia a testét
2022. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
15%
A hormonos spirál helyileg hat, elég kevés szívódik fel a keringésbe, jellemzően az ovulációt sem akadályozza meg.
2022. máj. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nem megy át a tápcsatornán, elvileg kevésbé terheli meg a szervezetet, igen, én is tudom, ettől függetlenül belekerül ugyanúgy a véráramba. De én nem szeretnék semmit a méhemben, egyszerűen taszít a tudat. Azt mondjuk nem tudom, hogy menstruációs kehellyel lehet-e használni, mert én még azt használom. Illetve lehet említettem már, de nekem a dokim kifejezetten ellenzett minden hormonális cuccot, és én sem alkalmaztam ilyeneket sose, úgyhogy nem is szeretnék ha nem muszáj
2022. máj. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!