Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-sel melyik védekezési...

PCOS-sel melyik védekezési módot ajánljátok: Fogamzásgátló tabletta vagy Rézgyöngy (hormonmentes spirál)?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, nem szültem még és ma kaptam meg a diagnózisomat, de már pár hónapja gyanítottuk, hogy PCOS-em van. Jelenleg egy egy éves kapcsolatban vagyok, ahol eddig csak óvszerrel védekeztünk, de szeretnénk elhagyni.

A PCOS-re rengetegen ajánlják a fogamzásgátlót, így kézenfekvő megoldás lenne, de egyre több orvos nyilatkozza, hogy csak elfedi a tüneteket és sokkal rosszabb lesz, ha le kell rakni babatervezés miatt, vagy 35-40 évesen a kor miatt. A hormonmentes spirál nem kavarna be még jobban a hormondrmendszeremebe, de ez egy elég új eszköz, viszonylag sokaknak le kell venni vérzésprobléma vagy elmozdulás miatt. Nekem elég erős a menzeszem alapból is, ezért tartok tőle, viszont azt mondják, hogy a hormonok szedése egészségtelen még egy jól működő szervezetnek is.

PCOS-sel élők vagy akik a betegséget ismerik: ti mit javasoltok? Nagyon nagyon köszi a válaszokat előre is!



2022. febr. 21. 20:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Milyen kedvesen le lettem pontozva, pedig szerintem szakmailag korrekt dolgokat mondtam, ráadásul saját tapasztalattal. Na mindegy.

Kérdező, végül mi mellett döntöttél?

2022. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Hormonmentes spirált.

Az orvosom hormonos spirált javasolt, de nem akartam hormont, a rézgyöngyöt NAGYON NEM ajánlotta, pedig hivatalos felhelyező ő is.

2022. máj. 1. 15:01
 23/35 anonim ***** válasza:
És eddig milyen tapasztalataid vannak?
2022. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Görcsölést tapasztalok menzesz előtt és alatt. Eddig nekem nem volt ilyen problémám. A menstruációm mennyisége nem igazán változott vagy nagyon minimálisan nőtt csak, de lehet, hogy csak a hosszúsága miatt gondolom ezt, mivel pecsetelő vérzésem van menzesz előtti napokban, és néha rendesen folyik néha a vér belőlem.
2022. máj. 2. 08:17
 25/35 anonim ***** válasza:
Kitartasz emellett az eszköz mellett, vagy szeretnéd lecserélni?
2022. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Még szeretnék várni, de ha ez nem változik 6hónap alatt, akkor le fogom szedetni, mert nagyon rossz, hogy nem tudok tervezni és váratlan helyzetekben is össze-vissza vérzek.
2022. máj. 2. 10:42
 27/35 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod
2022. máj. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Szívesen! Viszont van, akinek semmi ilyen negatív tapasztalata nincs vele. Édesanyám szülés után használta és soha nem volt vele problémája 7éven keresztül.
2022. máj. 2. 12:00
 29/35 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy meg merjem e próbálni, olyan ijesztő számomra, hogy ott van bennem és nem tudom kontrollálni, hogy tényleg véd - e. 😀 Mmint az óvszernél rögtön látod, hogy történt-e szakadás. Bár akkor elvileg ez maradandó problémákat nem tud okozni, ugye? Pl a hormon ugye tud meglepetést okozni még később is
2022. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Maradandót nem, ha leveszik meg kell szűnnie minden problémának, nincs olyan, hogy lappang valami évekig.

Én is féltem ettől, de jól viselem, hogy “bennem van” valami. Nehéz bízni benne, de legalább egy hónapon belül kiderül. A hormonosnál sokszor nincs menzesz és ha nem tesztel valaki, akkor lehet, hogy sokáig nem is jön rá, hogy terhes.

De nem akarlak rábeszélni, ez mindenkinek a saját döntése😃

2022. máj. 2. 12:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!