Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, ha nálunk is bevezetné...

Lányok, ha nálunk is bevezetnék, igénybe vennétek a mesntruációs szabadságot?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran vannak olyan napok, amikor nem tudtok bemenni dolgozni/alig tudtok bemenni a fájdalom miatt?
2023. jún. 5. 11:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
A 6-os írja jól. Tegye a szívére a kezét mindenki aki vállalkozó. Kit alkalmaznál ezek után ? Férfit, vagy nőt?
2023. jún. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk ezt úgy is lehetne csinálni, hogy ne legyen a cégnek veszteséges, hogy ezek fizetetlen szabadnapok lennének. És járhatna akár a férfiaknak is havonta két, opcionálisan kivehető fizetetlen szabadnap. Így igazságos is lenne.
2023. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Metionin ***** válasza:
60%
Mióta gyógyszert szedek, egész tűrhető, szóval így most nem. Régebben viszont amikor az ügyelet jött ki, mert nem bírtam felállni a görcstől, bizony igénybe vettem volna, csak akkor még tanultam. Akinek tényleg fájdalmas, inkább dolgozna, minthogy szenvedjen, ezt borítékolom.
2023. jún. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
12-es egyetértek, valamilyen megszorítást be kellene vezetni, mert másképp minden nő kivenne havi 3 napot, ha fáj, ha nem
2023. jún. 5. 17:04
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
Biztos, hogy nem. Remélem is, hogy soha nem fogják ezt az undorító és diszkriminatív intézkedést bevezetni.
2023. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Metionin ***** válasza:
41%
14. Ahol volt szó erről, ott orvosnak kell igazolnia a dysmenorrhea-t. Szerintem nem lenne hülyeség, főleg ahol alapból nem veszik komolyan a nőgyógyászhoz járást. Ha csak ezért elmenne az illető nő a dokihoz és kiderülne, hogy mi okozza a panaszait, az is lehet, hogy végül nem is lenne szükség a szabadságra, hanem kezeléssel megszüntethető lenne a fájdalom. De sokan csak tűrik, mert ez van, mindenkitől azt hallják, hogy csak hiszti, i kell bírni stb. miközben lehet, hogy tele vannak cisztával vagy akármi.
2023. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem, mert szerencsére problémamentes a ciklusom, de jó ötletnek tartom. Egyikünk sem önszántából vérzik havonta egy héten át, és egyetlen munkáltató sem fog belehalni, ha elfogadja ezt az egyszerű biológiai tényt.
2023. jún. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
43%

Ahogy #17 mondja, nem tudom, ki szavazta le ennyire az eddig 100%-os válaszokat, amik azt mondták, néha kivennék.

Egy nap fizetéskiesés nem a világvége nekünk, ha a cég nem akar így fizetni, akkor sem, bár az sem lenne a világvége normális helyeken, ha havi egy-két napot fizetve biztosítanak a női kollégáknak. (A boltokat, benzinkutakat, felkapottabb vendéglátói helyeket, gyárakat, stb. nem minősítem normális helynek, ott már így is semmibe veszik az ember szükségleteit, férfi vagy nő.)

2023. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem volt még ilyen. El tudom látni a munkám, nem olyan mértékű a fájdalom, hogy akadályozzon
2023. jún. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!