Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek az intim terület...

Mit tegyek az intim terület borotválás utáni kipattogzással?

Figyelt kérdés

Kicsit bajban vagyok, mert kb egy hét múlva találkozom egy fiúval, akivel valószínűleg már lesz valami. Legutóbb is lett volna, viszont akkor még durvább volt a helyzet, ezért kitaláltam valamit hogy ne kelljen még lásson ott lennt. Hosszú ideje nem voltam senkivel, így nem is borotváltam, azonban ahogy éreztem, hogy ezzel a fiúval már lehet valami, leborotváltam. Hát másnapra el nem tudjátok képzelni hogy nézett ki, tele szőrbenövéssel, kipattogzott az egész. Amit tudtam megpróbáltam kiszedegetni, azóta jóval jobb a helyzet, szőrbenövés szinte nincs is már csak egy kettő. Viszont volt egy kettő csúnyább, aminek még a nyoma ott van, nagyjából egy hete. Mit tanácsoltok, hogy ezeket eltűntessem kb egy hét alatt? Neogranormonnal szoktam bekenni, az kicsit enyhít a pirosságon, de ezenkívűl nem tudom mit tehetnék. Valaki segítene?:(


(A borotválásnál már rájöttem hogy mit csináltam rosszul, régébben nem fordult elő ilyen, így legközelebb elővigyázatosabb leszek, most inkább az a kérdés utólag mit tudok tenni?



2023. júl. 14. 17:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
én már kinomban lekentem betadinnal, használt valamennyire
2023. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
És ez a piros pöttyöket tüntette el? Vagy mire használtad?
2023. júl. 14. 20:10
 13/21 anonim ***** válasza:
Ja a begyulladt szőrtüszőkre
2023. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

- Borotválkozás előtt zuhanyozz le meleg vízzel (alap dolog megmosakodni), ezzel is puhítod a szőrszálakat és a bőrt.

- Vegyél mandulaolajat pl: Kneipp mandulaolaj 100 ml, amivel a nedves bőrödet átolajozod a bikinivonal mentén. Ez nagyban puhítja a bőrt. Utána le kell mosni.

- Borotvát gyakran kell cserélni, mert megtelepedhetnek benne a baktériumok és azok is okozhatnak kipattogzást.

- Fontos a jó minőségű borotvahab (gél) is.

- Borotválkozás után ha megmosakodtál, töröld szárazra magad és fújd be a megborotvált területet Octenisept külsőleges oldattal (50 ml, 250 ml) ami egy sebgyógyulást gyorsító seb-, bőr- és nyálkahártya-fertőtlenítő oldat.

Patikában lehet kapni. Várd meg amíg megszáradt, és csak utána öltözz fel!

- Másnap Sudocrem-el is be lehet kenni, ami egy antiszeptikus cink oxidos krém.

Azt nem mondom, hogy ezek után nem fog kipattogni a bőröd, de jóval kevesebb gyulladt szőrtüsződ lesz.

2023. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ne borotváld. Ha csupi akarsz lenni, menj gyantáztatni.
2023. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Milyen borotvagélt ajánlotok intim területre?
2023. júl. 15. 18:49
 17/21 A kérdező kommentje:
Én próbálkoztam borotvahabbal, de mindig rosszabb volt, csak tusfürdővel szoktam borotválkozni, olyankor valamivel szebb az eredmény
2023. júl. 15. 18:52
 18/21 anonim ***** válasza:
Tudod mivel probalkozz? Egy megteressel, aztan rajossz, mekkora hiba lenne szexre adni a tested egy sima talizas utan. Plusz felelotlenseg es bun, plusz ha nyima sincs szerelemnek, akkor mit akarsz még szexelni? A borotvalas tonkre teszi a nemi szervet, epeszu fiu nem var el ilyet es a szerwlem nem elvarasokrol szol. Hagyd a szort visszanoni.
2023. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
A nemi életem az én döntésem, eddig mindig borotváltam, mint írtam nem volt gond vele. Én komfortosabbnak érzem, ha nincs ott szőr
2023. júl. 15. 21:49
 20/21 anonim ***** válasza:

20


De miért nem jön szóba az intimgyanta? Megcsinálják neked, kifizeted, sokáig tart, nem sérül annyira a bőröd és idővel a gyantáztatástól ritkul is a szőrzeted.


Amúgy soha nem értettem, hogy hogy lehet ilyen helyen pengével hadonászni... Én még a hónaljamról sem szedem le a szőrt borotvával. A puncimnál meg meg van hagyva, de ha néha leszedem, akkor szőrtelenítő krémmel.

2023. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!