Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek az abortuszr...

Mi a véleményetek az abortuszról? És a 2022-es törvényről?

Figyelt kérdés

Szerintem egy teljesen elfogadott dolog. Ha a magzat bűncselekmény útján fogant, ha az anya rossz anyagi biztonságban van, ha nem akarsz gyereket és ha egy vagy több gyereke de többet már nem akar, ha túl fiatal vagy túl öreg az anya, ha a magzat beteg akkor teljesen elfogadott ha elvetetti.

Az abortuszra készülő nőket szerintem nem szabad semmilyen érzelmi zsarolásnak kitenni sőt ha kell még pszichológust is kell nekik biztosítani a trauma feldolgozásában.



2023. aug. 14. 13:10
1 2
 1/13 Metionin ***** válasza:
85%
Szükséges rossz. A törvény meg bullshit. Ha valaki nem akarja a gyereket, annak oka van és az az ok nem fog hipp hopp megszűnni, csak mert lejátszanak neki egy szívhangot. Mégis mit gondoltak, a hölgy meghallgatja aztán hirtelen lesz pénze, kap egy házat, visszajön hozzá a lelépett apuka vagy hirtelen elárasztja az elméjét a csodás anyai ösztön? Lóf@szt, max még nagyobb bűntudattal fogja elvégeztetni a műtétet de elvégezteti.
2023. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem vannak alternatívák és többet kellene róluk beszélni, pl. óvszert használni vagy a kihordott gyermeket inkubátorba tenni, örökbeadni.
2023. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
81%
Bűncselekménynél eleve adott az abortusz lehetősége most is. Szerintem maga a szívhang nem visszatartó erő, de elképzelhető, hogy néhány esetben mégis megtartják emiatt. Viszont én azt gondolom, hogy akár káros is lehet ez.
2023. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
A közhiedelemmel ellentétben az esetleges traumát nem az abortusz okozza, hanem az ezzel kapcsolatosan rá gyakorolt nyomás. Kb. az 1980-as évek óta rengeteg kutatási pénzt dobtak ki annak "igazolására", hogy az abortusz káros a nőkre, de azok a kutatások, amelyek a nő abortusz előtti és utáni állapotát hasonlítják össze, ilyen összefüggést nem tudtak kimutatni. Akiknél az abortusz után pszichikai problémák merülnek fel, annak az abortusz előtt is voltak pszichikai problémái.
2023. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában az szokott történni,hogy nekimennek minden oldalról.Biztatják hogy szüljön.Ilyen olyan videókkal,reklámkampányokkal.Boldog nevető gyerekeket anyukákat mutogatnak.Az orvos is fűzi.A nővér is füzi,biztatják.Érzslmileg zsarolják.Így segítűnk,úgy segítűnk.

Amíg meg nem szült.Utánna meg mindenki eltűnik ,és le van xarva az anyuka.

2023. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 qborka ***** válasza:
46%

Nem szép dolog,de még mindig jobb,mintha újszülöttként nyírja ki anyuka vagy 1 - 2 éves korban véletlenül leforrázzák és abba hal bele szerencsétlen.


A felvilágosítás és védekezés megismertetése nagyon fontos lenne.


Illetve bizonyos anyagi/erkölcsi háttér esetén max.két gyermek,utána pedig művi meddővé tétel. Ez tudom,gonosz,de ne szüljenek putrikba 3-5 gyereket,akiket utána nyomorban nevelnek és minimális esélyük van a kitörésre onnan.

2023. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#4:Lehet rosszul fogalmaztam vagy pontatlanul, de erre gondoltam.
2023. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem azok az abortuszok bántanak, mikor az anya kényszerhelyzetben van. Mikor nem akarna menni abortuszra, de nem tudhova menni a babával.


Idióta szívhangtörvéy helyett több anyaotthont kéne létesíteni, fenntartani, és a bölcsődei férőhelyek növelése is segítene.


De nem, keltegessük csak a bűntudatot abban, aki esetleg amúgy is szenved már tőle. Az ingyen van.

2023. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szükséges rossz, ÉS sajnos sokaknak meg fogamzásgátlás is egyben :(


A szívhangtrvény meg bromság.


Én nem akarok gyereket - soha, mert nem vagyok egészséges -, szóval engem nem zavar, ha meg kell hallgatni a szívhangját, de akinek valami rendellenesség miatt kell elvetetni, úgy kínzás.

2023. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szükséges vészmegoldás, aminek az előfordulási gyakoriságát nem korlátozással kell csökkenteni, hanem széles körű felvilágosító munkával (kicsi kortól kezdve!), egészségneveléssel, és mindenki számára könnyen és ingyenesen elérhető fogamzásgátlással.

A törvény meg merő rosszindulat. Aki a szívhang egy picit is megrendít, abból csak lelkibeteget csinál ha megtartja a gyereket, az is.

2023. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!