Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek az abortuszr...

Mi a véleményetek az abortuszról? És a 2022-es törvényről?

Figyelt kérdés

Szerintem egy teljesen elfogadott dolog. Ha a magzat bűncselekmény útján fogant, ha az anya rossz anyagi biztonságban van, ha nem akarsz gyereket és ha egy vagy több gyereke de többet már nem akar, ha túl fiatal vagy túl öreg az anya, ha a magzat beteg akkor teljesen elfogadott ha elvetetti.

Az abortuszra készülő nőket szerintem nem szabad semmilyen érzelmi zsarolásnak kitenni sőt ha kell még pszichológust is kell nekik biztosítani a trauma feldolgozásában.



2023. aug. 14. 13:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető emberi jogok egyike.

A nők felesleges traumatizálásával természetesen nem értek egyet. Van abortuszon átesett ismerősöm, szerető, megfelelő környezetben, a szűk családi és baráti kör tud csak a terhesség megszakításáról. Támogattuk őt, segítettünk neki, amiben tudtunk, és ő szerencsére túl tudta magát tenni a dolgon és bár többször eszébe jut a dolog, de már nem fáj neki.

2023. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatom, mert a betiltása csak nagyobb károkat okozna. Fejleszteni és kötelezővé kellene tenni a felvilágosítást, a védekezési módok ismeretét, és elérhetőségét (a kis zsákfalvakban is).
2023. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Első körben felvilágosítani kellene a fiatalokat, már 10 éves kortól. Sajnos nem erre haladunk, mert az iskolai felvilágosítást is beszüntették.

Azon kívül meg nem jó, ha nem kívánt gyerekek születnek meg, egy kalap szar lesz az életük.

Inkább megelőzni kell(ene) a terhességet, mint elvetetni, de szükség megoldásnak még mindig jobb, mint megszülni a gyereket, aztán tenni rá magasról.

2023. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!