Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor jön már vissza anorexia...

Mikor jön már vissza anorexia után a menzeszem?

Figyelt kérdés
Június óta gyógyulok. 161 cm vagyok és 37 kgról kezdtem. Jelenleg 44 vagyok, de óriásinak érzem magam és még mindig nem menstruálok... Nem akarok kövér lenni ...
nov. 25. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
17, legutóbb 2020 augusztusában jött meg, de soha nem állt be rendesen
nov. 25. 18:46
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha ez gyógyulás... :(
nov. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Így nem is fogsz.
nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
35%

Cickafark teát próbáltad?

Nem vagy kövér!!!!

50 ig próbálj meg legalább felmenni

nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem fog megjönni, amíg nem regenerálódik a szervezeted. Bármilyen soknak tűnik a változás amit elértél, a menseshez minimum 50 kilósnak kell lenned.
nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Ennek idő kell, illetve még mindig nagyon vékony vagy... azt szokták mondani, hogy magassag minusz 100/110 az ideális. Te 161 vagy, tehát a súlyodnak 51-61 kg közt kellene lennie. Ahhoz hogy rendszeres legyen, ahogy irtak elottem is 50 kg el kell érned.
nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A többieknek mind igaza van, azt még hozzátenném, hogy a menzeszt szabályzó hormonok tartalmaznak lipideket, a vitaminok közül az A, D, E, K ugye zsírban oldódó (lipophil), tehát egy ideális zsírtömegre is szükség van, hogy ezek a hormonok, az azokat szabályzó különféle kémiai anyagok, enzimek, stb. mind jól tudjanak funkcionálni. Nagyon leegyszerűsítve ez a (bio)kémiai háttere annak, hogy miért is van szükségünk zsírszövetre, nem csak a hővédelem miatt. És akkor még a zsírszövethez köthető leptinről nem is beszéltünk…ezeknek szerintem nézz utána, közérthető formában is megtalálhatóak, így magadat is könnyebben meggyőznéd, hogy az egészséges szervezetnek bizony sok egyéb más mellett kell a zsír is…Jobbulást!
nov. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog menjönni mert mindig alultáplált vagy.

A szervezeted egyelőre még túlél, és próbálja helyretenni, amit te összezagyváltál.


Én 51 kiló voltam a 168-hoz, amikor ismét megjött majd' tízév kimaradás után.

nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ez nem igaz hogy csak 50 kg folott van menstruacio, a baratnom 44kg es rendszeresen van menstruacioja
nov. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!