Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem szedtem még fogamzásgátlót...

Nem szedtem még fogamzásgátlót sosem (21éves lány), aztán a nőgyógyászom most felírta a Dienille-t. Tudnátok tapasztalatokat, véleményeket mondani? Nagyon félek a fogamzásgátlóktól annyi rosszat hallottam már róluk..

Figyelt kérdés

nov. 29. 14:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, hanyagold azt a mérget, többet árt, mint használ... Tönkreteheti a szervezetedet, felboríthatja a hormonháztartásodat, leállítja a ciklusos hormonműködést, durva, ahogy működik ez az egész, olvass utána! Itt szenvedek már 2 éve a rohadt mellékhatásaitól, pedig már rég leálltam vele. Kössz, még egyszer nem!
nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A kókler nőgyógyászok azért írják fel fűnek-fának vizsgálat nélkül, mert pénzt kapnak utána. Jó lenne, ha vége lenne ennek. Miért trend még mindig, hogy csak a nő védekezzen rosszabbnál rosszabb módszerekkel (a spirál és a gyöngy begyulladhat, ennek a bogyónak is "fincsi" mellékhatásai lehetnek)? Ha van párod, keressetek egy méretben megfelelő óvszert, és úgy szuper lesz a szex, mi a Preventivo Moments-et használjuk a Rossmann-ból.
nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem, mert... az exem hisztisptsa volt a gumin.


Lenullázta a libidómat ÉS full száraz voltam tőle, szóval végülis "gátolta a fogamzást", ugyanis heti 1x szexeltem max, akkor is kényszeredetten.


Az exemmel együtt az is ment a kukába, milyen érdekes, VAN libidóm, nem is kicsi és nedvesedek rendesen.

nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%
Éveken át szedtem, egyszer egy huzamba 5 évig, utána babát szerettünk volna, emiatt kimaradt kb 4 év. Utána megint elkezdtem szedni, kb 6 évig szedtem, de önként abbahagytam mert már nem volt jó. Amíg fiatal a szervezet jobban tolerálja ezeket, nekem 30 fölött minden szar mellékhatás kijött, híztam 6 év alatt 10 kg ot miatta, puffadás, mentális problémák, mióta letettem kezd normalizálódni az életem. Viszont ezek mellett is úgy gondolom, huszonévesen ez a legjobb fogamzásgátló módszer, újra ezt választanám. Saját döntésed h kipróbálod e, nem is biztos h a te tested rosszul reagál.
dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem használnám azon okokból kifolyólag, amiket az előttem szóló válaszolók már kifejtettek, de ennek a te döntésednek kell lennie.
jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát nézd, én pl 16 éves voktam mikor a párommal megismerkedtem. Kb 1,5 évig lróbálgattuk, hogy mibis válik be. Írták az előttem lévők az óvszer, az is egy jó megoldás lehet, de nekünk baromi sok pénzt elvitt, így kb 1,5-2 hónapig bírtuk a finanszírozását. Aztán kb 1 évig megszakításos módszerrel oldottuk meg a dolgot, had ne modjam mennyi stresszel járt 17 éves fejjel. Aztán kb 2,5 évig szedtem fogamzásgátlót, viszont a nőgyógyászom "elfelejtett szólni arról, hogy megszűnteti a mensttuációt, de mivel más mellékhatádt nem vettem észre inkább maradtam ennél. Így utólag átgondolva a dolgot elég alaposan leépítette a libidóbat. Így kb fél éve nem szedem, de a libidóm még mindig nem az igazi. Jelenleg az orvosom tanácsára nem szedek gyógyszert maradtunk a megszakításos módszernél, nem tervezünk egyelőre szülők lenni, bár mi már úgy vagyunk vele, hogy ha érkezne hozzánk egy kisbaba boldogan vállalnánk. Tanulság, hogy alibidót nálam sem észrevehetően csökkentette, hanem szépen lassan, de alaposan. Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak a helyedben maradnékninkább az óvszernél.
jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, hogy a 13-as is ugyan azt irta, és engem (10) mégis lepontoztak. Őt pedig 100%-ra értékelték.
jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!