Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetnek lelki okai annak,...

Lehetnek lelki okai annak, hogy állandóan beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Másfél éve ennek, hogy hónapról hónapra új betegségbe esem. Tüszős mandulagyulladás, felfázás, majd kiderült, hogy tejcukor érzékeny vagyok. Majd elkaptam a tavalyi tavaszi calici vírust. Nyáron arcüreggyulladásom volt, kétszer is. Antibiotikumot nem tudom beszedni, mert nem bírja a hasam. Kórházban feküdtem, mert infúzióval kaptam meg a gyógyszert. Majd a kórházban kaphattam el egy újabb hasmenéses vírust. Éppen 3 hete, hogy kilábaltam ebből a betegségből. Most ismét fáj a torkom, kimerült vagyok, rosszul alszom. Szedek C vitamint, szupradint, sok gyümölcsöt zöldséget eszek, figyelek az étkezésemre. Mindig jól felöltözöm még itthon is.

Lehet , hogy ez már nem immunrendszer kérdése, hanem lelki eredetű?


2010. nov. 12. 19:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lélek beteg, megbetegíti a testet is.
2010. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
Pontosan.
2010. nov. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
Valami legyengíti az immunrendszert, és ez lehet "lelki" probléma is. Pl. a stressz egy nagyon erős kiváltó tényező, ami ugye nem fizikailag jelenik meg, de fizikaivá alakul, ha nem kezeled jól.
2010. nov. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Akkor ki kell zárnom az életemből azokat a tényezőket, amik ezt okozhatják?

Van egy dolog ami miatt régebben rengeteget stresszeltem, de mára már nem érzem azt a nyomást mint mondjuk egy éve... Lehet hogy ez a stressz, egyszerűen "ráment az egészségemre" ?

2010. nov. 12. 19:11
 5/23 Kriszti83 ***** válasza:
65%
Minden betegség lelki eredetű.
2010. nov. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ezzel az utolsó kommentel nem teljesen értenék egyet, de biztos,hogy vannak olyan betegségek, amiket előidézhet lelki probléma. Én most azért gyanakszom erre, mert soha nem voltam beteges, és mégis az utóbbi másfél évben többet voltam orvosnál, mint egész eddigi életem során. (20/L) És tényleg az a megdöbbentő, hogy az egyik elmúlik, jön a másik....
2010. nov. 12. 19:18
 7/23 anonim válasza:
Ha anyunak ráment a pedagógusi pályával járó stressz (amit tudok, próbálok segíteni neki), akkor neked is rámehetett. Tanulj meg kikapcsolni először, utána már könnyebb lesz.
2010. nov. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
0%
19:15 - És ha valaki betegen születik?
2010. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy lelki eredetű is, de te a sok antibiotikummal már valószínű kinyírtad a bélflórádat, próbálj probiotikus joghurtokat enni, esetleg gyógyszertárból Normaflore-t!
2010. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Heti 2-szer járok sportolni, a tanulás mellett. Jól érzem magam a bőrömben, vannak barátaim és mégis egyik betegség után jön a másik... pedig egyszerűen nincs ok.

Köszönöm a válaszokat, ha valakinek még lenne hozzáfűznivalója, akkor azt szívesen olvasnám!

2010. nov. 12. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!